• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1554
  • Dodano: 2021-04-12 / 13:02
  • Komentarzy: 0

  Pożar w powiecie kluczborskim. Uratowano 6 świń i około 30 kur

  Pożar w powiecie kluczborskim. Uratowano 6 świń i około 30 kur

  (Fot. KP PSP Kluczbork)

  Ogień, który wydobywał się z budynku gospodarczego postawił na nogi mieszkańców przyległego budynku, którzy zdążyli się ewakuować przed przybyciem straży. Na szczęście nikomu nic się nie stało, udało się też uratować zwierzęta.


  W niedzielę 11 kwietnia kilka minut po godzinie 23.00 do dyżurnego komendanta powiatowego PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kujakowice Górne - przysiółek Pustki. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej z JRG w k(3 zastępy), dwa z OSP Biadacz, po jednym z OSP Kujakowice Dolne, Kujakowice Górne, OSP Kuniów oraz policję. Na miejsce przyjechała także grupa operacyjna komendanta KP PSP Kluczbork.

  Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów dach budynku objęty był w całości ogniem. Siedmiu lokatorów przyległego budynku mieszkalnego opuścili dom jeszcze przed przybyciem strażaków. Udało się uratować zwierzęta przebywające w płonącym pomieszczeniu gospodarczym - to 6 świń i około 30 kur.

  Dokładne przyczyny pojawienia się ognia w budynku będą ustalać policyjni biegli.


  Straż Pożarna podsumowała działania w trakcie minionego weekendu w całej Polsce. Podczas weekendu, 10-11 kwietnia 2021 r., strażacy w Polsce interweniowali 4104 razy, w tym przy 2296 pożarach, 1606 miejscowych zagrożeniach oraz 202 fałszywych alarmach.

  Najwięcej interwencji dotyczyło pożarów traw i nieużytków rolnych. Strażacy musieli interweniować aż 1548 razy, najwięcej na terenie województw: mazowieckiego - 264, podkarpackiego - 201, małopolskiego - 179, lubelskiego - 164 oraz śląskiego - 164. Od początku roku powstały już 8 743 pożary traw i nieużytków rolnych.

  Ciepła i słoneczna pogoda spowodowała również zwiększenie zagrożenia pożarowego w lasach. Nieostrożność i zaprószenie ognia przyczyniły się do powstania 83 pożarów w lasach.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".