• Wyświetleń: 898
    • Dodano: 2021-04-12 / 07:23

Druga porażka Weegree z Górnikiem Wałbrzych

Mecz był bardziej wyrównany od pierwszej rywalizacji tych drużyn

Walka Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej w play-offach trwa. W drugim spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych, Opolanie chcieli zmazać plamę po wysokiej porażce w pierwszej rywalizacji tychże drużyn, bowiem różnicą aż 36 punktów.

Pierwsza kwarta była dość wyrównana, a co cieszyło gości - dwoma "trójkami" otworzyli spotkanie. Szybko Górnik odrobił straty z nawiązką, a po dziesięciu minutach prowadzili 22:19. Wałbrzyszanie powiększali stopniowo swoją przewagę, mimo ambitnej gry przyjezdnych. Niestety, strata Opolan do przerwy wynosiła osiem punktów.

Po zmianie stron Weegree starało się zbliżyć do gospodarzy, lecz ich strata minimalnie się powiększyła, lecz nie podłamało to gości, co szczególnie było widoczne w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Szczególnie godne uwagi były końcowe fragmenty rywalizacji, gdzie Opolanie mieli szansę na wyrównanie, lecz w ostateczności musieli pogodzić się z porażką 88:84, co bardzo utrudnia szansę na awans do kolejnej rundy play-off, gdyż w rywalizacji do zwycięstw akademicy przegrywają 2:0.