• Wyświetleń: 888
    • Dodano: 2021-04-11 / 07:54

Weegree bez szans w Wałbrzychu.

W premierowym spotkaniu w play-offach ulegli 103-67

Nie tak na pewno sobie wyobrażali zawodnicy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej debiut w fazie play-off 1 ligi koszykarskiej. W meczu na wyjeździe, przegrali z faworyzowanym Górnikiem Wałbrzych różnicą aż 36 punktów.

Szczególnie tragicznie koszykarze z Opola prezentowali się w pierwszej kwarcie, w której przegrali aż 30:11. Była to zasługa bardzo dobrej gry gospodarzy, którzy skutecznie wykorzystywali każdy błąd przyjezdnych. Z czasem Weegree prezentowało się coraz lepiej, lecz mimo to do przerwy wynik brzmiał 57:31.

Po zmianie stron nadal lepszy był Górnik, natomiast Opolanie dzielnie walczyli o to, żeby zmniejszyć straty. Niestety, ta sztuka im się nie udała ani w trzeciej, ani w czwartej części gry i Opolanie ostatecznie przegrali aż 103 do 67, oczekując na drugie spotkanie, które odbędzie się również w Wałbrzychu.