• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1344
  • Dodano: 2021-04-07 / 08:59
  • Komentarzy: 0

  Strażacy walczyli z pożarami mieszkań w powiecie kluczborskim, brzeskim i prudnickim

  Strażacy walczyli z pożarami mieszkań w powiecie kluczborskim, brzeskim i prudnickim

  (Fot. Opolskie Ratownictwo)

   <i>(Fot. Paweł Olbrych/ OSP KSRG Michałowice)</i>

  (Fot. Paweł Olbrych/ OSP KSRG Michałowice)

  Dużo pracy mieli we wtorek wieczorem strażacy z Kluczborka, Prudnika oraz Brzegu. W trzech powiatach doszło wieczorem do pożarów w budynkach mieszkalnych.

  Służby ratunkowe powiatu brzeskiego walczyły we wtorek 6 kwietnia z pożarem mieszkania przy ul. Ofiar Katynia w Brzegu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 19.10. Do akcji zadysponowane zostały trzy zastępy JRG z Brzegu oraz po jednym OSP z Lipek i Michałowic. Jeszcze przed przybyciem na miejsce służb, z budynku ewakuowały się samodzielnie trzy osoby. Jest duże prawdopodobieństwo, że ogień powstał przez niewłaściwe użytkowanie kuchenki elektrycznej.

  We wtorek 6 kwietnia o godzinie 20.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ulicy Grota Roweckiego w Kluczborku. Do pożaru zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kluczbork i jeden z OSP Kuniów. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że ze stropu wydobywa się dym. Działania strażaków polegają na rozbiórce drewnianych elementów w celu zlokalizowania źródła pożaru.

  Z kolei w Prudniku, w budynku przy ul. Traugutta doszło do pożaru poddasza. Strażacy interweniowali tam we wtorek około 18.30. Z mieszkania strażacy wynieśli butlę z gazem. Okazało się, że była ona tam zamontowana nielegalnie.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".