• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2779
  • Dodano: 2021-04-06 / 12:17
  • Komentarzy: 1

  37 nietrzeźwych, 2 śmiertelne wypadki i 360 mandatów za łamanie obostrzeń

  (Fot. Archiwum)

  Opolska policja podsumowała swoje działania podczas świąt. Działania policjantów to nie tylko pilnowanie obostrzeń. Ruch na naszych drogach był mniejszy, jednak doszło w tym czasie do kilku poważnych zdarzeń, również ze skutkiem śmiertelnym.


  Dla opolskich policjantów były to wyjątkowo pracowite święta. Oprócz standardowych zadań związanych z patrolowaniem ulic czy dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, funkcjonariusze angażowali się w walkę z epidemią koronawirusa. Codziennie sprawdzali osoby przebywające na kwarantannie oraz pilnowali, by wprowadzone zasady bezpieczeństwa były przestrzegane.

  Większość mieszkańców naszego regionu zachowała się odpowiedzialnie respektując wprowadzone obostrzenia. Jednak osoby które rażąco naruszały obowiązujące ograniczenia, musiały liczyć się z konsekwencjami. Ponad 360 osób zostało ukaranych mandatami, 68 zostało pouczonych, a kolejne 23 za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Wszystkie te sytuacje związane były z łamaniem obostrzeń, głównie z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa maseczkami.

  - Przez całe święta odnotowaliśmy 4 wypadki drogowe, w których zginęły 2 osoby, a 4 zostały ranne. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w powiecie krapkowickim i głubczyckim. W pierwszym przypadku, na autostradzie A4, 35-letni kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 6-letni pasażer. Ranna została podróżująca tych samochodem 32-latka. W drugim przypadku, 28-letni motocyklista na prostym odcinku, po zderzeniu ze zwierzęciem wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia zmarł - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

  Przez weekend funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 37 nietrzeźwych kierowców. Z kolei 11 innych straciło swoje prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

  - A my przypominamy, że obostrzenia cały czas obowiązują! Przestrzeganie wszystkich wprowadzonych ograniczeń pomoże szybciej uporać się z epidemią koronawirusa. Stosujmy się do tych zasad z troski o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich - słyszymy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-07 08:46:06 [80.49.36.*] id:1610909  
  Bodziulla: Napisał postów [1722], status [Szycha] Reputacja
  Nie rozumiem sam na podwórku i trzeba nosić maseczkę, dziwne przepisy....

  Nick:
  Treść: