• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1068
  • Dodano: 2021-04-01 / 15:28
  • Komentarzy: 1

  Polska - Słowacja na EURO 2020 - jakie są prognozy meczu?

  Polska - Słowacja na EURO 2020 - jakie są prognozy meczu?
  Z powodu pandemii koronawirusa EURO 2020 zostało przeniesione. Zawody ostatecznie mają mieć miejsce w czerwcu tego roku. Chociaż reprezentacja Polski dość długo musiała czekać na ogłoszenie pierwszego rywala, to dziś już wiadomo, że biało-czerwoni zmierzą się ze Słowacją. Jakie są prognozy dotyczące meczu i jak do tej pory nasza drużyna radziła sobie z przeciwnikiem?

  Planowany tym roku turniej finałowy EURO 2020 zbliża się wielkimi krokami. Tym razem naszym pierwszym przeciwnikiem jest reprezentacja narodowa Słowacji. Mecz zaplanowano na poniedziałek 14 czerwca 2021 roku w Aviva Stadium w irlandzkim Dublinie. Awans do turnieju finałowego to dla Słowaków niewątpliwy sukces, gdyż będzie miało to miejsce dopiero po raz trzeci w historii. Nie mniej jednak rywal ma na swoim koncie kilkukrotne zwycięstwo z Polską drużyną, dlatego wynik meczu pozostaje zagadką. Jeśli planujesz obstawić zakłady przedmeczowe, możesz sprawdzić Polska - Słowacja kursy.

  Dotychczasowe osiągnięcie reprezentacji Polski i Słowacji
  Reprezentacja Słowacji obecnie znajduje się na 33 pozycji w rankingu FIFA, z czego jest 19. drużyną narodową z Europy. Największym osiągnięciem drużyny jest awans do ? finału w MŚ w 2010 roku w RPA, co było jedynym mundialem z udziałem południowych sąsiadów. Dodatkowo Słowacy wystąpili raz w Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku, jednak bez wyjścia z fazy grupowej oraz na EURO 2016 we Francji, gdzie również doszli do ? finału.
  Polska znajduje się nieco wyżej w rankingu FIFA, a konkretnie na 19. miejscu, co daje 13. pozycję wśród drużyn europejskich. Nasza reprezentacja ma na koncie brązowe medale MŚ w 1974 i 1982 roku, złoty medal olimpijski w 1972 roku i dwa srebrne w 1976 i 1992 roku. Jeśli zaś chodzi o EURO, to po raz pierwszy Polska zagrała w 2008 roku, jednak skończyło się na fazie grupowej. Podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku, kiedy byliśmy gospodarzami wraz z Ukrainą. Najlepszy występ do tej pory miał miejsce na EURO 2016 we Francji, kiedy Polacy odpadli dopiero po ćwierćfinale po przegranej w rzutach karnych z Portugalczykami, którzy ostatecznie zdobyli tytuł Mistrzów Europy.

  Kto jest faworytem bukmacherów w meczu Polska-Słowacja?
  Uwzględniając aktualny skład, doświadczenie i osiągnięcia Polskiej oraz Słowackiej reprezentacji, a także pozycję w rankingu FIFA czy bilans bezpośrednich spotkań, to faworytem z pewnością powinna być drużyna biało-czerwonych. Z pewnością warto to uwzględnić w zakładach bukmacherskich. Trzeba jednak wziąć też pod uwagę, że w przeszłości Słowacy potrafili zaskoczyć, pokonując niejedną drużynę będącą wyżej w zestawieniach.

  Przewagę Polski nad Słowacją w zakładach bukmacherskich widać było już listopadzie ubiegłego roku, kiedy pojawiły się pierwsze kursy na EURO 2020. Mieściły się one w granicach 1.80-2.00 na Polskę i ponad 4.00 na Słowację. Nie oznacza to jednak, że naszej reprezentacji będzie łatwo o wygraną. Nie mniej jednak, z pewnością jest to najłatwiejszy rywal w grupie E.

  Komunikat o konsekwencjach udziału w nielegalnych grach hazardowych

  Należy korzystać, tylko z bukmacherów legalnie działających w Polsce tj. posiadających, wydane przez Ministerstwo Finansów, zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach bukmacherskich, wiąże się z konsekwencjami narażenia się na wysokie kary pieniężne oraz odpowiedzialność karną.

  Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

  Komunikat o ryzyku związanym z uczestnictwem w zakładach bukmacherskich

  Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich:

  nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę;
  nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze;
  zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami;
  nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy;
  grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

  Symptomy uzależnienia od hazardu mogą się ujawnić m.in. poprzez: silną i trudną do odparcia chęć zagrania, utratę kontroli na ilością czasu i pieniędzy przeznaczanymi na grę, poczuciem winy związanym z uczestniczeniem w grze, wydawaniem większej części lub wszystkich pieniędzy na grę, pożyczaniem pieniędzy w celach przeznaczenia pożyczki na uczestnictwo w grach hazardowych, traktowaniem gry jako ucieczki od pozostałych problemów życiowych, utratę zainteresowania rodziną, znajomymi lub innymi rozrywkami.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-01 19:47:48 [188.123.205.*] id:1610677  
  ombre: Napisał postów [18229], status [VIP] Reputacja
  Lubię sobie czasem pograć ale tylko w stacjonarnych.To rozrywka jak każda w UK lubiłem sobie pograć na wyscigach koni.

  Nick:
  Treść: