• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4182
  • Dodano: 2021-03-31 / 17:43
  • Komentarzy: 1

  Wiosenna pogoda przyciąga na plac zabaw 800-lecia tłumy Opolan

  (Fot. Dżacheć)

  Drugi co do wielkości plac zabaw w Opolu doczekał się oficjalnego, jednak "cichego" otwarcia. Najmłodsi mieszkańcy miasta bardzo chętnie korzystają z nowych atrakcji.


  Teren kiedyś stanowiący nieużytki i mokradła zmienił się w pełne uliczek, drzew i krzewów miejsce wypoczynku. Opolanie mogą już spacerować po uliczkach, usiąść na ławce, co ciekawe nie rezygnują z tego nawet w obliczu trwającej pandemii koronawirusa.

  Fakt, że dzieci potrzebują rozrywki i odrobiny ruchu widać na nowo oddanym placu zabaw w parku 800-lecia. Strefa dla najmłodszych została zabezpieczona specjalną gumową wykładziną, która doda bezpieczeństwa i amortyzacji.

  Pełen kolorów plac zabaw przyciąga nie tylko najmłodszych. Pierwsze wiosenne słońce przyciągnęło na plac zabaw całe rodziny z dziećmi, które chętnie korzystają z nowych kolorowych zjeżdżalni, huśtawek, trampolin, równoważni czy małpiego gaju.

  - Takiego miejsca brakowało w naszym mieście. W dzisiejszych czasach tak mało się robi dla najmłodszych, a to właśnie ich potrzeba teraz odciągać od wszelkich multimediów i zachęcać do spędzania czasu na podwórku. Brakuje tu jedynie drzew, ale sądzę, że i na nie przyjdzie czas. Warto być cierpliwym - przyznaje mieszkanka Opola.

  Powstanie parku 800-lecia zapowiedziano już w 2017 roku, ponieważ jego oddanie do użytku miało stanowić część obchodów 800-lecia miasta Opola. Tymczasem pod koniec 2018 roku dokonano wyboru wykonawcy, a prace ruszyły na początku 2019 roku. Ukończona jest już kładka nad Kanałem Ulgi więc do parku możemy dostać się bezpieczniej na rowerze czy pieszo.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-01 10:06:59 [217.173.195.*] id:1610626  
  wojtasoks: Napisał postów [9091], status [VIP] Reputacja
  Jak najwięcej świeżewgo powietrza, ruchu i słońca. Zdrówka życzę.

  Nick:
  Treść: