• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2590
  • Dodano: 2021-03-30 / 13:43
  • Komentarzy: 0

  Pożar lokomotywy na stacji Opole Główne. Ewakuowano pasażerów

  Pożar lokomotywy na stacji Opole Główne. Ewakuowano pasażerów

  (Fot. Dżacheć)

  We wtorek przed godziną 10.00 na stacji Opole Główne doszło do zapalenia się silnika lokomotywy. Na szczęście zdarzenie było na tyle niegroźne, że maszynista sam opanował sytuację.


  We wtorek 30 marca kilka minut przed godziną 10.00 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się ognia w kabinie maszynisty w pociągu stojącym na stacji Opole Główne. W chwili "awarii" w składzie podróżowało blisko 20 osób, wszyscy pasażerowie opuścili pociąg, a maszynista w większym stopniu opanował zadymienie jeszcze przed przybyciem strażaków przy użyciu gaśnic.

  Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży. Po dotarciu na miejsce strażacy zabezpieczyli teren i sprawdzili miejsce zagrożenia. Kiedy upewnili się, że zagrożenie ustało, działania zakończono. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji.

  Ruch pociągów odbywa się bez utrudnień.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".