• Wyświetleń: 1217
    • Dodano: 2021-03-28 / 21:21

Weegree niespodziewanie pokonuje Sokół Łańcut!

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka

Znakomite spotkanie w wykonaniu Weegree AZS Politechnika Opolska! W spotkaniu z Sokołem Łańcut, przyjezdni walczący o fazę play-off nie byli faworytami z gospodarzami, którzy udział w nich mają już zagwarantowany. Jednakże, to spotkanie pokazało, że przy dobrej dyspozycji, podopieczni Jędrzeja Sudy mimo problemów kadrowych (koszykarze z Opola pojechali w ośmiu), mogą wygrać z każdym.

Pierwsza kwarta jednak przeszła zgodnie z planem - przez całą tę część gry, gospodarze prowadzili, pozwalając jedynie raz na tę sztukę Opolanom, dzięki ich dwóm skutecznym "trójkom" z rzędu. Lecz to, co się działo w kolejnej odsłonie, było prawdziwym pokazem siły Weegree. Przyjezdni całkowicie zdominowali Sokoła, zupełnie nie pozwalając im na zbyt wiele skutecznej gry. W całej kwarcie przyjezdni pokonali Łańcut 13:25 i na przerwę schodzili w sumie z 10 oczkami przewagi.

Niestety, po zmianie stron, role się odwróciły. To gospodarze, goniący cały czas wynik grali zdecydowanie lepiej, co spowodowało, że pod koniec trzeciej kwarty, gonitwa zakończyła się powodzeniem, a przed decydującą odsłoną, na tablicy wyników widniał remis. Lecz jak się okazało, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dodatkowe minuty, gdyż mimo prowadzenia na kilkanaście sekund przed końcem Sokoła, Opolanie zdołali wyrównać, a potem po ekscytującej walce wygrać spotkanie po dogrywce, w ten sposób zbliżając się do historycznego awansu do fazy play-off.