• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1806
  • Dodano: 2021-03-28 / 13:37
  • Komentarzy: 3

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu partnerem medycznym OKS ODRA Opole

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu partnerem medycznym OKS ODRA Opole

  (Fot. USK)

  Szpital uniwersytecki zapewni opolskim piłkarzom opiekę medyczną. Zarząd klubu i dyrektor USK podpisali barterową umowę o współpracy.


  Współpraca zakłada świadczenie przez USK w Opolu usług medycznych na rzecz OKS Odra Opole. Zawodnicy będą mieli w USK przeprowadzane badania okresowe, będą też korzystać z badań RTG czy rezonansu magnetycznego.

  W ramach umowy USK w Opolu do zakończenia sezonu 2021/22 obejmie piłkarzy opieką medyczną - zapewni niezbędne badania i konsultacje ze specjalistami, na zlecenie lekarza klubowego.

  - Wielu naszych pracowników trenowało albo kibicuje Odrze Opole, a my jako szpital angażujemy się w niesienie pomocy medycznej zawodnikom, by ich wesprzeć w walce o najwyższe trofea. Jest dla nas wyróżnieniem, że nasi lekarze i nasz sprzęt diagnostyczny będą przyczyniać się, żeby piłkarze byli w jak najlepszej dyspozycji sportowej - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny USK i przypomina, że szpital jest także partnerem medycznym siatkarek UNI Opole.

  Marcin Miga, dyrektor ds. administracyjnych USK dodaje, że naturalnym wydaje się wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dla najbardziej utytułowanego klub piłkarskiego w regionie. - Przemawia za tym nasza misja i regionalny patriotyzm - podkreśla.

  Klub będzie z kolei informował o współpracy z USK w Opolu w publikacjach, mediach społecznościowych, na stronie internetowej i w miejscu rozgrywania meczów domowych w ramach rozgrywek I ligi piłki nożnej

  - Zawarcie tej umowy to kolejny poważny krok w drodze do budowy profesjonalnego klubu piłkarskiego w Opolu. USK staje się partnerem medycznym, gwarantując wsparcie w obszarze, który ma bezpośredni wpływ na postawę naszych piłkarzy na boisku. Szybka diagnoza kontuzji naszych zawodników może być kluczowa w walce o ligowe punkty. USK to największa placówka medyczna w województwie, podobnie jak Odra Opole, która jest największym klubem piłkarki w regionie. Taka współpraca z pewnością wzmocni wielopłaszczyznowo oba te istotne dla lokalnej społeczności podmioty - komentuje Tomasz Lisiński, prezes OKS Odra Opole.

  - Podpisanie umowy z USK zapewni naszym zawodnikom, narażonym na kontuzje na boisku, szybki dostęp do wysokiej jakości diagnostyki - uzupełnia dr Bartosz Wójciak, ortopeda, lekarz klubowy OKS Odra Opole.

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu jest największą placówką medyczną w województwie opolskim. W br. obchodzi jubileusz 30-lecia działalności (wcześniej jako Wojewódzkie Centrum Medyczne). Tworzy go niemal 20 specjalistycznych oddziałów, niektóre - jedyne w regionie; 19 poradni, 6 zakładów i ok. 35 innych medycznych komórek organizacyjnych oraz administracyjnych.

  Tradycje opolskiego klubu sportowego sięgają 1945 roku. Pod szyldem OKS działa obecnie sekcja piłkarska a w niej drużyny seniorów i młodzieżowe oraz dziecięca akademia. Obecnie drużyna seniorów gra na poziomie Fortuna 1 Liga, ale wraz z rozpoczynającą się budową nowego stadionu w Opolu rosną ambicje powrotu na poziom ekstraklasy.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-28 17:57:28 [37.30.26.*] id:1610463  
  neon: Napisał postów [2217], status [Szycha] Reputacja
  Witamy Pana Dariusza w loży honorowej na stadionie i życzymy wiele miłych wrażeń z oglądanych meczy.

  Nick:
  Treść:
  2021-03-28 16:08:35 [5.173.96.*] id:1610456  
  tippmann: Napisał postów [6212], status [VIP] Reputacja
  smród i zgnilizna,bo tanga trzeba dwojga:)))

  Nick:
  Treść:
  2021-03-28 13:51:08 [83.22.8.*] id:1610452  
  opolaninn: Napisał postów [1630], status [Szycha] Reputacja
  Jeszcze tego brakowało !

  Nick:
  Treść: