• Wyświetleń: 1699
    • Dodano: 2021-03-27 / 23:49

UNI Opole wraca na zwycięską ścieżkę

W Stegu Arena podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały Częstochowiankę Częstochowa.

Faworytki tym razem nie zawiodły. Po zaskakującej porażce z Karpatami Krosno, siatkarki z UNI Opole chciały się szybko zrehabilitować oraz odegrać się na kolejnym rywalu. Padło na zespół z Częstochowy, a do osiągnięcia celu Opolanki potrzebowały czterech setów.

Kłopoty z rywalkami gospodynie miały jedynie w pierwszej części gry. Częsta bolączka UNI w tym sezonie - czyli pierwsze sety, znów dała o sobie znać. Od początku przewagę miały przyjezdne, którą dowiozły do końca tej odsłony, jednak w minimalnych rozmiarach bo 23:25.

Lecz to były jedyny pozytywny zryw dla Częstochowianek. Wyraźnie podrażnione tym pierwszym setem gospodynie, nie pozostawiły żadnych złudzeń, kto dominuję tą ligą, gdyż najpierw wyrównały stan meczu na 1:1, wygrywając 25:16, potem gromiąc do trzynastu, a w finałowym secie Opolanki pozwoliły rywalkom na zdobycie 18 punktów, pokonując w całym spotkaniu siatkarki z Częstochowy 3:1 i UNI tym sposobem zapewniło sobie pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej.

2021-03-28 23:08:25 [89.64.41.*] id:1610475
    Mario1: Napisał postów [1167], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Widzę kibiców na trybunach,także wszyscy idziemy na następny mecz w Stegu Arenie.