• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2759
  • Dodano: 2021-03-26 / 11:33
  • Komentarzy: 2

  Apele przyniosły skutek. Brakuje już tylko 2 lekarzy anestezjologów do szpitala tymczasowego

  Apele przyniosły skutek. Brakuje już tylko 2 lekarzy anestezjologów do szpitala tymczasowego
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski cieszy się, że apel do kadry medycznej przyniósł skutek. Do pracy zgłosiło się 5 anestezjologów i 38 lekarzy innych specjalności. Brakuje tylko dwóch, żeby otworzyć kolejne 28 łóżek respiratorowych.


  Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski podjął decyzję o powołaniu specjalnej grupy dyspozytorów medycznych do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów z Covid-19. Oprócz tego pochwalił się, że apele do kadry medycznej przyniosły oczekiwany skutek.

  - Dyspozytorzy od dziś będą wychwytywać przypadki covidowe ze zgłoszeń, by wysyłanie karetki nie mieszało się z innymi przypadkami. W ten sposób zapewnimy lepszą i szybsza możliwość obsługi pacjentów covidowych i zapobiegniemy ewentualnym kolejkom pod Szpitalnymi Oddziałami Ratunkowymi. Mimo tego, że Opolszczyzna jest bezpieczna to trzeba przygotować się na najgorsze - mówi wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

  Dyspozytorzy zapewnią całodobową obsługę numeru, pod którym będą zgłaszane wszystkie sprawy dotyczące transportu osób, u których potwierdzono SARS -CoV-2. Numer ten zostanie przekazany do wiadomości wszystkich szpitali oraz przychodni w regionie.

  Z apelem do kadry medycznej ponownie zwrócił się wojewoda opolski na początku tygodnia, dziś potwierdził, że apele przyniosły oczekiwane rezultaty.

  - Mój apel odniósł skutek. Mam z tego ogromną osobistą satysfakcję. Brakuje nam do uruchomienia kolejnego modułu dwóch anestezjologów na dyżury. Zgłosiło się pięciu medyków z naszego regionu, a kiedy zgłosi się kolejnych dwóch to otwieramy nowy moduł, czyli kolejne 28 miejsc respiratorowych. To, co wydawało się niemożliwe do wczoraj spełniło się. Zgłosiło się 5 anestezjologów i 38 lekarzy innych specjalności. Pamiętajmy, że szpital covidowy to nie tylko anestezjolodzy. Oprócz tego zgłosiły się pielęgniarki i ratownicy medyczni. Chciałem przy okazji podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, który oddelegował nam 30 ratowników medycznych - strażaków, którzy pełnią służbę na oddziałach covidowych - w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu. Kiedy przybędą jeszcze dwa etaty zapewnimy cały zakres dyżurów tygodniowych i odetchniemy wszyscy z ulgą - mówił dziś Sławomir Kłosowski.

  Wojewoda dodał, że będzie walczył o to, by po zażegnaniu pandemii pod budynkiem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego stanął postument z nazwiskami wszystkich osób, którzy w okresie pandemii przyczynili się do walki o zdrowie i życie mieszkańców. - Na nim będą nazwiska wszystkich odważnych począwszy od dyrektora Piskozuba, który dowodzi tą jednostką a skończywszy na każdym jednym, który przyczynił się do ratowania zdrowia i życia - mówi.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-28 08:20:59 [5.173.96.*] id:1610439  
  tippmann: Napisał postów [6143], status [VIP] Reputacja
  to teraz jeszcze niech poszuka chorych i będzie git;)))

  Nick:
  Treść:
  2021-03-26 17:17:43 [37.248.162.*] id:1610369  
  Król Forum: Napisał postów [1315], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  A bez wykształcenia medycznego mogę się zatrudnić jako lekarz? Mam doświadczenie bo oglądałem wszystkie odcinki dr. Housa.

  Nick:
  Treść: