• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1979
  • Dodano: 2021-03-27 / 19:50
  • Komentarzy: 2

  Dziennikarze przybliżają historię "białych" bohaterów. Wystartował projekt "My z covidowego"

  Dziennikarze przybliżają historię "białych" bohaterów. Wystartował projekt "My z covidowego"

  (Fot. Z backstagu Jarosław Kozłowski)

  Dziennikarze stworzyli projekt, dzięki któremu chcą przybliżyć codzienną pracę "białych" bohaterów zaangażowanych od roku w walkę z najcięższymi przypadkami koronawirusa.


  Od ponad roku społeczność Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu codziennie walczy z koronawirusem. "My z Covidowego" to projekt multimedialny, realizowany przez dziennikarzy Agnieszkę Pospiszyl i Adama Liszkę. Celem jest pokazanie pracy osób zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19 w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

  Pomysł utrwalenia opowieści o pracy w warunkach zamknięcia szpitala zrodził się wraz z pierwszą falą pandemii. Realizacja rozpoczęła się w drugiej fali i trwa do dziś - prawdopodobnie w trzeciej fali pandemii wirusa SARS-CoV-2 . Agnieszka Pospiszyl - dziennikarka radiowa i reportażystka oraz Adam Liszka - fotograf, doszli do tego samego wniosku: to jest czas i miejsce, żeby pokazać co się dzieje za murami zamkniętego dla świata szpitala, do którego trafiają pacjenci zarażeni koronawirusem.

  Projekt ma pokazać wysiłek, skutki osobiste i społeczne jakie ponoszą pracownicy ochrony zdrowia w czasie pandemii COVID-19. Materiał jest realizowany w formie krótkich wywiadów audio, w połączeniu z portretową sesją fotograficzną.

  - Dzięki wspólnemu wysiłkowi są w stanie sprawić, że kolejny pacjent będzie mógł złapać oddech, że młoda matka przytuli swoje dziecko, a dziadek zobaczy wnuki. Gdy przegrywają walkę o życie, razem z rodziną pacjenta przeżywają smutek i żal. Choć czasem jest trudno, codziennie przychodzą do pracy, bo czują, że to nie tylko zawód, ale i ich życiowe powołanie - piszą o swoim projekcie autorzy.

  Jak wygląda walka o życie i zdrowie chorych? Jakie emocje temu towarzyszą? Czy boją się koronawirusa? Czy ważne dla nich były oklaski wiosną 2020 roku oraz czy rani ich hejt "wylewany" w mediach społecznościowych? Na te pytania z pewnością odszukamy odpowiedzi w krótkich filmach zamieszczonych na stronie projektu.

  - Tak długo, jak pracownicy szpitala będą chcieli dzielić się z nami i z Państwem swoimi opowieściami, tak długo będziemy je zbierać i tu pokazywać - słyszymy. Zainteresowanych odsyłamy na stronę projektu.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-28 13:27:09 [5.173.96.*] id:1610447  
  tippmann: Napisał postów [6809], status [VIP] Reputacja
  pomnik z brązu im postawić trzeba,a materiał oddam za darmo i co rano gwarantowana świeża porcja do odbioru

  Nick:
  Treść:
  2021-03-27 21:18:47 [78.8.155.*] id:1610431  
  kamyk17: Napisał postów [146], status [wyjadacz] Reputacja
  Ogromny, ogromny szacunek dla Was. I jeszcze większe podziękowania.

  Nick:
  Treść: