• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3148
  • Dodano: 2021-03-21 / 14:34
  • Komentarzy: 3

  Kilka ton śmieci zniknęło z Kąpieliska Bolko. Opole aktywnie wita wiosnę!

  Kilka ton śmieci zniknęło z Kąpieliska Bolko. Opole aktywnie wita wiosnę!

  (Fot. Dżacheć)

  Pierwszy dzień wiosny tradycyjnie w Opolu obchodzony jest aktywnie i z ukłonem w stronę środowiska. Na Kąpielisku Bolko opolanie sprzątali, biegali i morsowali.


  Każdy, kto dziś celowo lub całkowicie przypadkiem przechadzał się przez teren kąpieliska mógł z okazji pierwszego dnia wiosny zrobić coś pożytecznego zarówno dla swojego zdrowia jak i środowiska.

  - To już tradycja, że pierwszy dzień wiosny rozpoczynamy zarówno aktywnie jak i z wdzięcznością do natury. Dziś w wielkie sprzątanie zaangażowało się około 60 osób, które razem wynieśli z terenu kąpieliska ponad 6 ton śmieci. W akcję zaangażowali się również wędkarze, którzy pomagali sprzątać akwen z pontonów - mówi Marcin Karczyński, inicjator wydarzenia. - Wydarzenie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Musimy żyć dalej, a my świetnie pokazujemy, że da się działać mimo obostrzeń. Na co dzień też biegamy i cieszymy się dobrym zdrowiem. Dziś pokazujemy się z trochę innej strony, razem sprzątamy, morsujemy i spędzamy aktywną niedzielę. Do akcji przyłączało się dużo osób, nie tylko sportowców. To dowodzi tego, że każdy tęskni za tą normalnością - dodaje.

  - Widomo, że w grupie przyjaciół takie rzeczy robi się raźniej. Mówię zarówno o wejściu do zimnej wody, jak też bieganiu z workiem, by na wiosnę nasze kąpielisko mogło odetchnąć. Śmieci jest strasznie dużo ale przyczyn możemy szukać tylko w nas samych. Jeśli nie zaczniemy od siebie i nie będziemy po sobie sprzątać, za kilka lat możemy stracić to piękne zielone miejsce - mówi uczestniczka wydarzenia.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".