• Wyświetleń: 1283
    • Dodano: 2021-03-21 / 13:16

Derby Opolszczyzny w 3 lidze na remis

Wygraną na swoim koncie zapisał MKS Kluczbork

Mecze Polonii Nysa ze Stalą Brzeg zawsze dostarczały dużo emocji. Pamiętny finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym lepsi okazali się Nysanie, czy też pierwszy mecz w lidze w tym sezonie, gdzie Brzeżanie rozgromili Polonistów aż 7:1, dodawały smaczkom tych pojedynków i nie inaczej miało być tym razem.

Szybko padła pierwsza bramka, gdyż gości z Brzegu uszczęśliwił w 6 minucie Mateusz Dychus. Niestety, poziom spotkania nie należał do najwyższych, gdyż obie strony miały problemy ze stworzeniem składnych akcji. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło, natomiast po zmianie stron gospodarze wyrównali, po bardzo ładnym trafieniu Patryka Ostrowskiego, który po złamaniu do lewej nogi trafił w same okienko bramki. Był to ostatni gol w tym meczu, a drużyny podzieliły się punktami.

Komplet oczek za to zgarnął MKS Kluczbork. Ich rywalem na własnym boisku była ostatnia w tabeli Polonia-Stal Świdnica, którą gospodarze pokonali już w 13 minucie Norbert Jaszczak. Jeszcze przed przerwą kluczborscy zawodnicy podwyższyli wynik za sprawą Kamila Nykiela, który oddał fantastyczny strzał z 35 metrów, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Goście odpowiedzieli dopiero w 87 minucie, lecz to było za mało na MKS, który awansował na ósmą lokatę w tabeli