• Wyświetleń: 1125
    • Dodano: 2021-03-21 / 13:32

Dziki Warszawa przerywa serię zwycięstw Weegree

Mimo porażki, akademicy utrzymują miejsce w fazie play-off

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej mogli odnieść czwarte zwycięstwo w lidze, lecz zostali powstrzymani. Pokonali zostali bowiem przez Dziki Warszawa, rezultatem 89 do 96, na własnym parkiecie.

Mecz jednakże nie miał jednoznacznego faworyta przed rozpoczęciem i ten fakt został potwierdzony również i w pierwszej kwarcie. Pierwsze punkty zdobyli Opolanie, lecz szybko odrobili to zawodnicy ze stolicy, którzy mimo przekazywania sobie prowadzenia z rąk do rąk, to oni zanotowali wygraną w tej partii. Początek drugiej części gry należał do Opolan, którzy zbudowali sobie sześciopunktową przewagę, jednakże szybko ją stracili, tracąc do przerwy siedem oczek.

Po zmianie stron akademicy długo nie mogli przełamać różnicy na korzyść rywali, gdyż Ci brylowali rzutami za trzy. Gospodarzom udała się ostatecznie, prowadząc 58-54, lecz kolejny raz stracili przewagę, co świadczyło o nierównej formie w tym spotkaniu obu zespołów. Przed finalną częścią gry, Warszawiacy mieli 3 punkty przewagi, które szybko zamieniło się w pięć oczek na korzyść Opolan. Gdy wydawało się, że to Weegree ostatecznie sięgnie po wygraną w tym szalonym meczu, do głosu ponownie doszli goście, którzy ostatecznie wynikiem 89:96 zanotowali zwycięstwo na swoim koncie.