• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2140
  • Dodano: 2021-03-18 / 14:15
  • Komentarzy: 0

  Pożar w Maciejowicach w powiecie nyskim. Eksplodowała butla z gazem

  Pożar w Maciejowicach w powiecie nyskim. Eksplodowała butla z gazem
   <i>(Fot. OSP Otmuchów)</i>

  (Fot. OSP Otmuchów)

  11 zastępów straży walczyło z pożarem magazynu w Maciejowicach w gminie Otmuchów. Doszło tam do eksplozji butli z gazem.


  Informację o pożarze służby ratunkowe otrzymały w czwartek 18 marca przed godziną 8.00. Ogień wybuchł w zabudowaniach gospodarstwa rolnego w Maciejowicach, doszło też do wybuchu. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym pięć z JRG Paczków, dwa zastępy strażaków z JRG Nysa i po jednym zastępie z OSP Maciejowice, OSP Otmuchów oraz OSP Wójcice.

  - Po dojeździe na miejsce pierwszych jednostek, potwierdzono pożar w części warsztatowo-magazynowej budynku. Przed przybyciem straży pożarnej w budynku doszło do wybuchu butli z acetylenem. Spaleniu uległa część budynku, na szczęście nikt nie został poszkodowany - informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  W środku pomieszczenia gospodarczego znajdowała się też ładowarka, która uległa spaleniu. Strażacy na miejsce wezwali cysternę z wodą w celu dogaszenia ognia.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".