• Wyświetleń: 968
    • Dodano: 2021-03-15 / 11:17

Ważne zwycięstwo w Łowiczu koszykarzy Weegree

Ta wygrana przybliża ich do upragnionych play-offów

Rozgrywki pierwszej ligi koszykarzy wchodzą powoli w decydującą fazę. Wyklarował się już faworyci rozgrywek, lecz znacznie ciekawiej jest w walce o Play-off, o którą się bije co najmniej 5 zespołów, w tym Weegree AZS Politechnika Opolska. W 27 kolejce czekało ich starcie z bezpośrednim rywalem - Księżakiem Łowicz.

Jak i przed meczem nie było faworyta, tak i w trakcie pierwszej kwarty nie można było jednoznacznie się na to zdecydować. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, przewagi punktowe były niewielkie, a ostatecznie premierowa odsłona gry zakończyła się wynikiem 19:20 dla Opolan. Również oni przez dłuższy czas i to z większa przewagą prowadzili w drugiej części gry, lecz słabsza końcówka spowodowała, że do przerwy przyjezdni mieli dwa punkty przewagi.

Po zmianie stron również były wielkie emocje. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować większej przewagi punktowej, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i przed finałową kwartą punkt przewagi mieli Łowiczanie. Zmobilizowało to Opolan, którzy zaczęli dominować na boisku, wyłączając z gry rywali, co przełożyło się na zwycięstwo 8 punktami.