• Wyświetleń: 1331
    • Dodano: 2021-03-14 / 08:59

UNI Opole się nie zatrzymuje

Tym razem na pokonanym polu pozostawiły PWSZ Tarnów

Niepowstrzymane są w tym sezonie podopieczne Nicoli Vettoriego. W Stegu Arenie jego zawodniczki mierzyły się z dobrze znanym im rywalem - PWSZ-em Tarnów. Opolanki chciały sobie pewnie zapisać kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

I tak się zapowiadało w pierwszym secie. Szczególnie na pochwały zasługiwał atak gospodyń, które skutecznie rozmontowywały obronę rywalek i wygrały tę odsłonę do 18. Druga część gry była bardziej wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, lecz ostatecznie małą przewagę zbudowały zawodniczki przyjezdne i wyrownały stan meczu.

To mocno podrażniło ambicję liderek, które z większą motywacją podeszły do trzeciego seta, dominując rywalki w każdym aspekcie, wygrywając do 16,a potem w kolejnej partii do dwudziestu, ostatecznie kończąc mecz rezultatem 3:1 i mając aż 12 punktów przewagi nad drugą Stalą Mielec.