• Wyświetleń: 1690
    • Dodano: 2021-03-14 / 08:12

Odra wygrywa w lidze po raz pierwszy w 2021 roku

Opolanie okazali się lepsi od Zagłębia Sosnowiec

Od 7 kolejek Odra Opole nie potrafiła wygrać w lidze spotkania. Ostatnim meczem, gdzie podopieczni Dietmara Brehmera zdobyła 3 punkty, był mecz z Chrobrym Głogów, na wyjeździe, wygranym 2:3. Przełamanie tej złej passy nastąpiło w Sosnowcu.

O pierwszej połowie chciałoby się zapomnieć. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a o jakiejkolwiek składnej akcji czy też zagrożeniu pod bramką któregoś z golkiperów można policzyć na palcach jednej ręki.

Po zmianie stron, gra obu zespołów wyglądała lepiej, lecz skutek przyniosło to tylko Odrze. W 49 minucie swoje premierowe trafienie w barwach Opolan zdobył Szymon Drewniak. Przyjezdni po golu nadal kontrolowali sytuację na boisku i to przełożyło się na drugą bramkę, którą tym razem zdobył Konrad Nowak. Zagłębie Sosnowiec próbowało odrobić straty, dłużej utrzymując się przy piłce, lecz ostatnie rezultat 0:2 utrzymał się do końca i Odra wygrało pierwsze spotkanie w 2021 roku.