• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1035
  • Dodano: 2021-03-11 / 10:39
  • Komentarzy: 0

  Opolski sztab WOŚP podsumował tegoroczny wynik zbiórki

  Opolski sztab WOŚP podsumował tegoroczny wynik zbiórki

  (Fot. Archiwum)

  Opolski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oficjalnie podał wynik zbiórki przeprowadzonej podczas tegorocznego Finału WOŚP. Z konta opolskiego sztabu na konto główne akcji wpłynie ponad 430 tysięcy złotych.


  Wraz z końcem lutego zakończono wszystkie licytacje prowadzone przez opolski sztab WOŚP w serwisie Allegro. Wystawione przedmioty cieszyły się dużą popularnością i wniosły do ogólnej skarbonki kwotę ponad 36,7 tysięcy złotych.

  Kwota zebrana z licytacji w serwisie Allegro jest dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. Warto podkreślić, że w tym roku wszelkie licytacje odbywały się w sieci. Zwykle duża pula pieniędzy zasilała konto Fundacji po licytacjach na opolskim rynku.

  W opolskim Sztabie zebrano do skarbonek 360 125,04 zł, do tego 33 326 zł dostarczyły internetowe e-skarbonki. Kwota, która wpłynęła z aukcji to 36 740,71 zł co razem daje kwotę 430 191.75 zł - podsumowuje Agnieszka Wiosna, rzecznik prasowy opolskiego Sztabu WOŚP.

  W roku ubiegłym kwota zebrana przez nasz region wynosiła blisko 587 tysięcy złotych. Wynik tegoroczny, z uwagi na pandemię i utrudnione warunki dla kwestujących można traktować jako powód do dumy. Celem tegorocznej zbiórki jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy. - Na zakończenie Finału zawsze podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł - podał na oficjalnej stronie WOŚP Jurek Owsiak.

  Ostateczny wynik orkiestrowego grania zostanie przedstawiony 29 marca.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".