• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1393
  • Dodano: 2021-03-10 / 15:13
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwy motorowerzysta przewoził 15-latka

  (KPP Strzelce Opolskie)

  Strzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Badanie kierowcy alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna przewoził na pojeździe 15-letniego pasażera. To niestety nie jedyny przypadek zatrzymania nietrzeźwego kierowcy jednośladu w ostatnim czasie. Niechlubny rekordzista miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

  9 marca, policjanci ze strzeleckiej komendy patrolowali ulice naszego powiatu. Późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie, że drogą krajową 94 porusza się motorowerzysta, jadący całą szerokością jezdni. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i szybko ujawnili kierowcę jednośladu ze zgłoszenia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec naszego powiatu. Badanie alkomatem mężczyzny wskazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, nietrzeźwy kierowca przewoził na swoim pojeździe 15-latka. Nastolatek, po wykonaniu czynności został przekazany opiekunowi prawnemu. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości 26-latkowi grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

  To niestety, nie jedyny taki przypadek w ostatnich dniach na drogach naszego powiatu. 6 marca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Szybko okazało się jaki był tego powód. 38-letni mieszkaniec Żędowic miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

  W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się agresywnie, wielokrotnie znieważył policjanta oraz kierował wobec niego groźby pobicia. Finalnie naruszył jego nietykalność cielesną. Za swoje czyny 38-latek odpowie przed sądem. Teraz prócz wysokiej kary grzywny oraz zakazu sądowego, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".