• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1323
  • Dodano: 2021-03-10 / 07:34
  • Komentarzy: 4

  NFZ znów wstrzymuje zabiegi planowe. "To tylko rekomendacja rządu"

  NFZ znów wstrzymuje zabiegi planowe. "To tylko rekomendacja rządu"

  (Fot. Archiwum)

  Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.


  Narodowy Fundusz Zdrowia bardzo niepostrzeżenie wydał zalecenia w sprawie planowanych zabiegów. Zaznaczono przy tym, że wprowadzone ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

  - Niestety, epidemia nie odpuszcza w naszym kraju. Wszyscy obserwujemy, że wzrasta liczba zachorowań, a to się przekłada na łóżka szpitalne i przede wszystkim na zapotrzebowanie na pracę personelu medycznego, który może zaopiekować się pacjentami. Na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wydaliśmy komunikat, który jest zaleceniem ograniczenia planowych zabiegów. Takich zabiegów, w których faktycznie ta pomoc anestezjologiczna jest potrzebna. To są duże zabiegi, rozległe np. endoprotezoplastyki stawu biodrowego - powiedział na antenie Radia Wrocław p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak. Jak przypomniał, z podobną sytuacją mierzyliśmy się w poprzednich miesiącach.

  Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki,
  zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności endoprotezoplastyki dużych stawów
  dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych oraz dużych zabiegów torakochirurgicznych, zabiegów wewnątrzczaszkowych,
  nefrektomii i histerektomii.

  - Decyzja na końcu będzie zależeć od lekarza. Jeżeli uzna on, że zabieg powinien się odbyć mimo epidemii, to do niego dojdzie - zapewnił szef Kancelarii Premiera.

  - Jednocześnie wskazujemy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i potencjalne skutki - czytamy w komunikacie NFZ.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-10 10:38:00 [31.60.54.*] id:1609342  
  liberty: Napisał postów [2659], status [Szycha] Reputacja
  Plandemia jest sterowana odgórnie bo skąd rzecznik PIS wie ze dzis bedzie ?największa liczba zakażeń w tym roku??!

  Nick:
  Treść:
  2021-03-10 09:58:16 [188.123.205.*] id:1609341  
  ombre: Napisał postów [18093], status [VIP] Reputacja
  W takim razie niech nfz rekomenduje oddanie składek pacjentom tak by mogli zrobić operacje w prywatnych klinikach które pracują.

  Nick:
  Treść:
  2021-03-10 08:49:48 [188.123.205.*] id:1609334  
  ombre: Napisał postów [18093], status [VIP] Reputacja
  A za miesiąc będą opowiadać że w tym roku zmarło więcej polaków niż przed rokiem.Pewnie chodzi o to by w unii europejskiej pokazać jak bardzo ucierpieliśmy z powodu pandemii i dzięki temu wyrwać więcej kasy którą potem można ukraść.

  Nick:
  Treść:
  2021-03-10 08:49:26 [217.173.195.*] id:1609333  
  wojtasoks: Napisał postów [5156], status [VIP] Reputacja
  Rekomendacja. Czyli jak pacjent zejdzie bo nie zrobią mu planowego zabiegu to będzie wina szpitala. Jak pacjenci zarażą się COVIDem w szpitalu, to też będzie wina szpitala. Nasz rząd i NFZ są genialni. Zawsze będzie wina szpitala.

  Nick:
  Treść: