• Dodano: 2021-03-07 / 08:43
    • Komentarzy: 1

Pewne zwycięstwo Weegree na własnym parkiecie

Akademicy nadal liczą się w walce o play-off

Wysokie zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej mierzyło się z Jedynką Pelpin. Obie drużyny prezentowały mocno ofensywny styl gry, dzięki czemu padł ostatecznie wysoki wynik.

W pierwszej kwarcie gospodarze rzucili aż 34 punkty, przy jedynie 18 oczkach rywali. Również i w drugiej partii padło łącznie ponad 50 punktów i nie było mowy, by rywale w jakikolwiek sposób mogli zagrozić gospodarzom.

Po zmianie stron tempo meczu zwolniło, lecz nadal oba zespoły preferowały ofensywny styl gry. Trzecia kwarta również padła łupem Weegree i tuż przed finalną odsłoną spotkania, przewaga gospodarzy wynosiła aż 24 oczka. Czwarta część gry również okazała się zwycięską, dzięki czemu po bardzo dobrej grze, Weegree mogło się cieszyć ze zwycięstwa 107-82 i awansem do pierwszej ósemki ligi, premiowanym fazą play-off