• Dodano: 2021-03-03 / 21:46

Awans Zaksy do Final Four!

(Fot. Zaksa.pl)

Do rozstrzygnięcia był potrzebny "złoty set"

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Po zwycięstwie 3:1 we Włoszech, podopieczni Gianlorenzo Bleginiego mierzyli się na własnym parkiecie z Cucine Lube Cvitanova.

Pierwszy set zaczął się bardzo dobrze, gospodarze bardzo szybko zbudowali czteropunktową przewagę. Niestety, również w sprawnym tempie przebiegała cała ta odsłona, przez co prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i ostatecznie padła ona łupem gości z trzy punktową przewagą.

Podobnie przebiegała kolejna partia, jednakże to włoski zespół jako pierwszy przewodził. Obie ekipy również nie pozwalały odskoczyć rywalom na więcej niż 3 oczka różnicy. Piłkę setową ostatecznie mieli Kędzierzynianie, jednakże wypuścili remis z rąk i Lube wygrywało w setach już 0:2.

Trzecia partia, mimo przewagi przez jej cały czas trwania przyjezdnych, mogła się zakończyć zwycięstwem gospodarzy. Mogła, gdyż polski zespół ponownie miał piłkę setową, której nie wykorzystał i mecz wygrali Włosi 0:3, a o awansie musiał zadecydować złoty set, który - jakże po horrorze - zakończył się w końcu ostatecznie zwycięstwem na przewagi Kędzierzynian 16:14 i to oni ostatecznie awansowali do Final Four Ligi Mistrzów.