• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2237
  • Dodano: 2021-03-02 / 17:03
  • Komentarzy: 1

  Przewoził metalowe rusztowania i sprzęt do ich montażu. Niemal dwukrotnie przekroczył wagę

  Przewoził metalowe rusztowania i sprzęt do ich montażu. Niemal dwukrotnie przekroczył wagę

  (Fot. WITD Opole)

  6 ton ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, którego 26 lutego 2021 roku zatrzymali do kontroli Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu.


  Inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd przewożący metalowe konstrukcje. Jak wskazują funkcjonariusze opolskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, zjawisko przeładowanych busów i ciężarówek nasiliło się na Opolszczyźnie. To prowadzi do niszczenia dróg, stwarzania zagrożenia na drodze, a także jest nielegalną konkurencją.

  - Pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton, którym przewożone były metalowe rusztowania ze sprzętem do jego montażu ważył 6 t - co oznacza, że ważył o 2,5 t za dużo. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł a ponadto zakazano mu kontynuowania jazdy do czasu usunięcia naruszenia. Przeładowane busy przewożące towary to prawdziwa zmora polskich dróg. Każdego roku kontrole ITD w zakresie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poniżej 3,5 tony wykazują szereg nieprawidłowości. Przeciążone pojazdy powodują zagrożenie dla innych uczestników ruchu, m.in. wydłuża się ich droga hamowania. Ponadto przewóz znacznie większej ilości towarów samochodami o dmc do 3,5 tony niż na to pozwalają przepisy, stanowi przejaw nieuczciwej konkurencji na rynku usług transportowych - informuje WITD w Opolu.

  Niestety przeciążone pojazdy wciąż poruszają się po polskich drogach. Niektórzy przewoźnicy wskazują, że "przeładowany" transport się po prostu opłaca.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-02 19:45:38 [83.22.202.*] id:1608964  
  kgb14: Napisał postów [5336], status [VIP] Reputacja
  Jeden wpadł a tysiące nadal tak jeździ...karać, karać , nie wyróżniać w wolnych chwilach prześladować .

  Nick:
  Treść: