• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 19449
  • Dodano: 2021-02-27 / 14:59
  • Komentarzy: 0

  Kolejna część maratonu na raty za nimi. Wiosna na trasie Naratonu

  Za biegaczami czwarta część maratonu na raty, imprezy biegowej o nazwie "Naraton". Biegacze mają w nogach już ponad 28 kilometrów! Dzisiejsza część biegu prowadziła przez lasy w dzielnicy Grudzice.


  Maraton to biegowe marzenie wielu początkujących, ale też zaawansowanych sportowców. "Naraton" to etapowa impreza biegowa, która pozwoli biegaczom osiągnąć swój cel...na raty. Każdy uczestnik, który sumienne co tydzień przebiegał wyznaczoną trasę ma "w nogach" już ponad 28 kilometrów, co oznacza, że do królewskiego dystansu brakuje mu dwóch około 7-kilometrowych odcinków.

  Naraton - Opolski Zimowy Maraton Na Raty to impreza składająca się z siedmiu etapów, które zsumują się w królewski dystans. W czwartym etapie biegacze wrócili do lasu w Grudzicach (gdzie zaczynali pierwszą część imprezy), a do pokonania mieli około 7 kilometrową trasę po dzikiej i pięknej scenerii lasu w dzielnicy Grudzice. Na wszystkie etapy biegu zapisało się blisko 150 osób.

  - Dwa tygodnie temu biegliśmy w bardzo zimowej scenerii, w zaspach. Tydzień temu grzęźliśmy w błocie a dziś mamy na trasie wiosnę - mówi nam jeden z uczestników.

  - Bieg jest wymyślony jako pełny maraton, 42 kilometry 195 metrów, ale podzielony na 6 odcinków po 7 kilometrów - wyjaśnia Sławomir Smoliński, organizator i pomysłodawca imprezy.

  Poniżej harmonogram pozostałych biegów:

  5) - etap V 7 km 06.03.2021 r. sobota Suchy Bór - start przy Mostku Sponsorów
  6) - etap VI 7,195 km 13.03.2021 r. sobota Zawada - trasa Turawskiej Siódemki
  7)- etap VII (Joker) WIRTUALNIE

  Zdjęcie (1/106)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".