• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1840
  • Dodano: 2021-02-27 / 08:24
  • Komentarzy: 3

  Alkohol jest powodem wielu przestępstw. Osadzeni przechodzą terapię w zakładach karnych

  Alkohol jest powodem wielu przestępstw. Osadzeni przechodzą terapię w zakładach karnych

  (Fot. ppor. Dawid Makowski)

  W bieżącym miesiącu w Areszcie Śledczym w Opolu zakończył się program psychokorekcyjny dla skazanych, którzy popełnili przestępstwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu lub innych używek. W programie uczestniczyło 10 mężczyzn odbywających karę w tutejszej jednostce.

  Nadużywanie alkoholu jest jednym z głównych czynników kryminogennych. Wielu osadzonych przebywających w Areszcie Śledczym w Opolu i jego oddziałach zewnętrznych odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwa pod wpływem alkoholu.

  Są to nie tylko tzw. "Pijani Kierowcy", ale też osoby stosujące przemoc wobec bliskich, dopuszczające się gwałtów, rozbojów, kradzieży, a także morderstw. Znaczna część z nich prawdopodobnie nigdy nie popełniłaby przestępstw, gdyby nie nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu.

  Jedną z najistotniejszych form oddziaływań prowadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych jest profilaktyka uzależnień oraz ich terapia. Prowadzona przez wykwalifikowaną kadrę psychologów i wychowawców. Pod postacią terapii, czy też grupowych i indywidualnych oddziaływań profilaktycznych. W jednostkach penitencjarnych realizowane są m.in. różnorodne programy psychoedukacyjne i profilaktyczne. Duży nacisk kładzie się na indywidualne motywowanie skazanych do podjęcia leczenia odwykowego lub też jego kontynuacji.

  Na przykład, w bieżącym miesiącu w Areszcie Śledczym w Opolu zakończył się program psychokorekcyjny dla skazanych, którzy popełnili przestępstwa w ruchu drogowym pod wpływem alkoholu lub innych używek. W programie uczestniczyło 10 mężczyzn odbywających karę w tutejszej jednostce.

  Ponadto, administracja Aresztu Śledczego w Opolu od wielu już lat współpracuje z lokalnymi wolnościowymi grupami AA, których przedstawiciele niosą posłannictwo do naszych jednostek oraz wspólnie z osadzonymi realizują program 12 Kroków, pomagając im w drodze do trzeźwości. W Areszcie Śledczym w Opolu funkcjonują aktualnie trzy tego typu grupy: 2 dla kobiet i 1 dla mężczyzn. Aktualnie w ich działalność angażuje się około 30 skazanych

  Dzięki wysiłkowi kadry penitencjarnej zarówno w Areszcie Śledczym w Opolu oraz w jego oddziałach zewnętrznych regularnie, co najmniej raz w tygodniu odbywają się mitingi dla uzależnionych skazanych. Mają one formę zamkniętą (tylko dla członków grupy) lub otwartą (dla wszystkich chętnych).

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-27 13:31:52 [31.60.107.*] id:1608793  
  liberty: Napisał postów [2604], status [Szycha] Reputacja
  Alkohol? Teraz raczej cpanie i różne gowna typu Mefedron lub dopalacze...

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2021-02-27 13:32:57 [31.60.107.*] id:1608794  
  liberty: Napisał postów [2604], status [Szycha] Reputacja
  To jest największy problem wsrod młodych a starzy piją...
  2021-02-27 16:40:24 [89.64.56.*] id:1608810  
  Godspeed000: Napisał postów [61], status [rozkręcił się] Reputacja
  liberty: Mefedron i niektóre Dopalacze są MEEGA do samochodu.Na Mefce ścigałem się niezliczoną ilość razy. A byłem na Rakietowej we Wrocku na mefce ze speedem i jaraniem oraz jakims doplaczu ze stacjonarnego z dopalaczemi. Bardzo dobrze mi wyszło.Mimo iż był to mój pierwzy "Track Day" to gdyby nie zaciąty ręczny na 1 miejscu bym był. Ale byłem na 2. Także jak delikwent skoncentrowany na trasie to napewno mefka czy amfa nie podziała "podobnie do alkoholu' Mefka dawała mega uczucie z jazdzy lecz baardzo wtedy uważałem co robię. Nigdy zadnego negatywnego zdarzenia drogowego z mojej strony. Całe lata tak jedziłem na prochach.Informuje, ze przy zachowaniu uwagi i ostrożności oraz ODPOWIEDZIALNOŚCI, stymulanty [poza MDMA] sa do auta bardzo fajne.