• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1263
  • Dodano: 2021-02-25 / 12:34
  • Komentarzy: 0

  Zderzenie pojazdów w Praszce. Jedna osoba została ranna

  Zderzenie pojazdów w Praszce. Jedna osoba została ranna
   <i>(Fot. OSP Praszka)</i>

  (Fot. OSP Praszka)

  Do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło dziś na skrzyżowaniu ulic w Praszce. W wyniku zdarzenia jedna z osób została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.


  Informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych wpłynęła do oleskich służb ratunkowych w czwartek 25 lutego o godzinie 8.23. Służby zostały zadysponowane na skrzyżowanie ulic Powstańców Śląskich i Wodnej w Praszce. Na miejsce udała się straż pożarna, policja i karetka pogotowia.

  W wyniku zderzenia pojazdów, jedna z osób została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na tę chwilę nie wiadomo oficjalnie, jak doszło do kolizji, bardzo możliwe, że przyczyniły się do tego nieuwaga i warunki pogodowe.

  Zmieniające się warunki atmosferyczne, ciepłe słoneczne dni mogą okazać się równie niebezpieczne co mgła czy śnieg. Nie ma mowy tutaj o śliskiej jezdni, a raczej o oślepiającym, wiosennym słońcu. Sońce jest dla kierowców najbardziej niebezpieczne w momencie, gdy znajduje się nisko nad horyzontem czyli: rano lub przed zmierzchem. Wtedy promienie słoneczne podają bezpośrednio na przednią szybę. W takim wypadku żadne osłony nie chronią od oślepienia i potencjalnego zdarzenia drogowego w konsekwencji.

  Dane zbierane przez lata pokazują, że więcej osób odnosi obrażenia w czasie wypadków spowodowanych promieniami słonecznymi niż złą pogodą i oślepieniem przez inne pojazdy łącznie. Dlatego, mimo czarnych dróg i ciepłych dni nie zapominajmy zachować ostrożności i rozwagi na drodze.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".