• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2101
  • Dodano: 2021-02-24 / 18:18
  • Komentarzy: 0

  Opolanie podjęli decyzje odnośnie rewitalizacji placów zabaw

  Opolanie podjęli decyzje odnośnie rewitalizacji placów zabaw

  (Fot. Archiwum)

  Mieszkańcy zdecydowali, gdzie Opole zainwestuje w place zabaw. W internetowej sondzie wzięło udział ponad 1400 osób. Mieszkańcy nie ukrywają zadowolenia, ale też rozczarowania sposobem wyłaniania zwycięzców.


  Nowe inwestycje będą realizowane w ramach programu rozwoju placów zabaw na lata 2018-2022, na który zaplanowano 4 miliony zł. W skali roku zabezpieczana jest kwota 800 tysięcy zł na budowę oraz modernizację terenów rekreacyjno-wypoczynkowych.

  Najwięcej opolan zagłosowało za rewitalizacją terenu w parku miejskim na osiedlu im. Armii Krajowej - ta lokalizacja zdobyła 348 głosów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osiedle AK jest największym osiedlem w Opolu. W związku z tym mieszańcy mniejszych dzielnic czują nutkę niesprawiedliwości.

  - Jest mnóstwo miejsc, gdzie dzieciaki nie mają gdzie się bawić, a cały czas wkładamy pieniądze w jedną lokalizację. W jaki sposób się przebić? - czytamy w komentarzach.

  - Tak z ciekawości pytam, skąd wzięły się propozycje miejsc? Jako mieszkanka osiedla AK oczywiście głosowałam na park. Niemniej jednak wybór był dość słaby, chodzi mi o to, że potrzeb jest sporo. Na przykład w samym centrum Opola (Ozimska - Reymonta) dzieci nie mają gdzie się bawić.... ul. Partyzancka też wypada słabo. Zagłosowałam na park, bo chociaż jest już fajny plac zabawa, ale warto rozwijać takie miejsca, żeby więcej dzieci mogło korzystać, a jak już np. ktoś z Partyzanckiej musi się fatygować na A.K. to żeby dzieci miały co robić. I co ważne, zadbajcie o infrastrukturę "poboczną" w tym m.in. toalety, bo czy na A.K. czy w parku 800 lecia na ten moment nie ma (trzeba się jednak spory kawałek pofatygować a wiadomo jak to z dziećmi) - czytamy.

  Na drugim miejscu, z liczbą 299 głosów, znalazł się obszar przy ulicy Spychalskiego, który wygrał również w 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię prace do dziś nie ruszyły. Zrewitalizowany zostanie także teren u zbiegu ulic Złotej i Srebrnej - na tę lokalizację zagłosowało 297 mieszkańców.

  - W tym roku rozpoczną się także prace na terenie przy ulicy Jaronia 2. Na to miejsce oddano 242 głosy, co plasuje je na 4. pozycji - informuje miasto Opole.

  Poniżej wyniki sondy:

  348    Park miejski na osiedlu AK (przy górce)
  299    ul. Spychalskiego
  297    ul. Złota - Srebrna
  242    ul. Jaronia 2
  189    ul. Ozimska - Cieszyńska
  54    ul. Nysy Łużyckiej 9

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".