• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3071
  • Dodano: 2021-02-23 / 18:14
  • Komentarzy: 3

  Pijani kierowcy plagą opolskich dróg

  (Fot. Archiwum)

  Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali do kontroli 42-letniego rowerzystę, który o mało nie wjechał pod nadjeżdżający samochód. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca skontrolowany w ostatnim czasie przez mundurowych. Od początku miesiąca na terenie powiatu strzeleckiego policjanci zatrzymali do kontroli, aż 26 pijanych kierowców. Rekordzista kierował osobowym fiatem mając 3 promile alkoholu w organiźmie.

  Funkcjonariusze strzeleckiej komendy nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Zwracają uwagę nie tylko na naruszenia przepisów prawa ruchu drogowego, ale również regularnie badają stan trzeźwości kierowców. Mimo to w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które bezmyślnie prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu, stanowiąc zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale również dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu.

  We wtorkowe popołudnie mundurowi patrolowali ulice miasta Zawadzkie. W pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który przejeżdżając przez jezdnię na ich oczach o mało nie wjechał pod nadjeżdżający samochód. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie było jedynym naruszeniem przepisów prawa przez cyklistę. 42-letni mieszkaniec Zawadzkiego nie zastosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo kierował pojazdem niesprawnym technicznie. W toku dalszej kontroli przebadano rowerzystę alkomatem. Wynik badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

  To nie jedyny nietrzeźwy kierowca, jakiego zatrzymano na drogach powiatu strzeleckiego w ostatnim czasie. Od początku miesiąca funkcjonariusze zatrzymali do kontroli, aż 26 pijanych kierowców. Warto dodać, że jazda pojazdem pod wpływem alkoholu nie dotyczy tylko rowerzystów. W czwartek mundurowi skontrolowali 26-letniego mieszkańca gminy Jemielnica, który kierował motorowerem. Okazało się, że prowadził pojazd pomimo braku uprawnień, dodatkowo mając ponad promil alkoholu w organizmie. Chwile później mundurowi zatrzymali 43-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, który pomimo orzeczonego zakazu sądowego kierował samochodem. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu. Niechlubny rekordzista kierował osobowym fiatem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

  Nietrzeźwi kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Grozi im wysoka kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-24 09:51:33 [217.173.195.*] id:1608638  
  wojtasoks: Napisał postów [9268], status [VIP] Reputacja
  Wolałbym jednak żeby do grona kierowców nie zaliczać rowerzystów.

  Nick:
  Treść:
  2021-02-23 18:26:45 [31.60.103.*] id:1608617  
  Melly23: Napisał postów [71], status [rozkręcił się] Reputacja
  ?Grozi im wysoka kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności.? ?Chwile później mundurowi zatrzymali 43-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, który pomimo orzeczonego zakazu sądowego kierował samochodem.? Na tym prostym przykładzie widać gdzie ludzie mają zakazy kierowania i inne grzywny, których i tak nie płacą. A w aresztach tylko żyją na nasz koszt. Już przymusowe prace społeczne by ich więcej nauczyły, chociaż kary powinny być dużo bardzie dotkliwe.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-02-24 09:51:10 [217.173.195.*] id:1608637  
  wojtasoks: Napisał postów [9268], status [VIP] Reputacja
  Też tak mi się wydaje. I to najlepiej takie w publicznych miejscach żeby wielu ludzi mogło spotkać takiego delikwenta.