• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4310
  • Dodano: 2021-02-23 / 14:08
  • Komentarzy: 1

  Zmiany w obostrzeniach. Zaszczepieni bez kwarantanny w podróży, zmiany też w kasynach

  Zmiany w obostrzeniach. Zaszczepieni bez kwarantanny w podróży, zmiany też w kasynach

  (Fot. Archiwum)

  W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie dotyczące m.in. kwarantanny po przekroczeniu przejść granicznych czy jedzenia i picia w kasynach. Nowe prawo obowiązuje od wtorku 23 lutego.


  Zgodnie z opublikowanym dokumentem, zaświadczenie o podaniu szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej będzie uprawniać do zwolnienia z kwarantanny po przekroczeniu granicy, ale to nie wszystko. Wprowadzone dziś zmiany dotyczą także funkcjonowania kasyn.

  Na początku lutego informowaliśmy o tym, że w kinie czy teatrze nie będzie możliwości spożywania przekąsek i picia. Taki zapis nie dotyczył jednak kasyn. Ten stan zmienia opublikowane dziś w Dzienniku Ustaw rozporządzenie. Uwzględniono też zapis dotyczący szczepień grupy osób zatrudnionych w noclegowniach.

  Z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy zwolnieni zostaną - uczniowie pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z uczniami w celu umożliwienia tej nauki, dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunowie, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem, a także studenci, uczestnicy studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktoranci kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym oraz osoby prowadzące działalność naukową.

  Co do kasyn, dodano w zapisie rozporządzenia punkt, który doprecyzowuje kwestie jedzenia i picia. Od 23 lutego klienci kasyn i salonów z automatami nie będą mogli spożywać napojów lub posiłków.

  Zmiany także w dostępie do szczepień. Osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach zostały włączone do grupy pierwszej szczepień przeciwko COVID-19 i mają być szczepieni po pacjentach zakładów opiekuńczo-leczniczych. Poszerzono także grupę uprawnionych do szczepione w ramach grupy pierwszej pracowników oświaty i placówek wychowawczych.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-24 15:52:03 [31.0.49.*] id:1608647  
  opolaninn: Napisał postów [1692], status [Szycha] Reputacja
  Zdjęcie z Aquarium ????

  Nick:
  Treść: