• Wyświetleń: 1602
    • Dodano: 2021-02-21 / 08:45

UNI Opole podwyższa serię zwycięstw

Tym razem wymęczyły wygraną w pięciu setach

Dramaturgia w Wieliczce! Waleczna miejscowa Solna, gdzie w roli kapitan zagrała była rozgrywająca UNI Angelika Gajer, postawiła mocne warunki podopiecznym Nicoli Vettoriego i zdołały urwać Opolankom punkt, jednakże w ostatecznym rozrachunku uległy 2:3 liderkom 1 ligi kobiet.

Przyjezdne już w Stegu Arenie miały duże problemy z Solną. A gospodynie swoją dobrą grę potwierdziły szczególnie w dwóch pierwszych setach, gdzie ograły faworyzowane liderki odpowiednio do 21 oraz do 17, wprowadzając niepokój w szeregi UNI.

Jednakże, ta pewność siebie zgubiła rywalki "Walczyć", które ruszyły do zdecydowanego ataku, co było rezultatem lepszej gry niż w otwierających setach. Ogranie do 18 oraz do 19 gospodyń dodało pewności siebie w tie-breaku, co miało przełożenie na końcowy wynik, dzięki któremu to goście cieszyli się z 13 victorii z rzędu, natomiast gospodynie musiały się zadowolić urwanym jednym punktem przeciw liderkom całych rozgrywek.