• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2857
  • Dodano: 2021-02-20 / 09:30
  • Komentarzy: 1

  Kolejne zdarzenia z udziałem kierowców na opolskich drogach

  Kolejne zdarzenia z udziałem kierowców na opolskich drogach

  (Fot. Zbyszek)

   <i>(Fot. OSP KSRG Zagwiździe/ SIAZIA)</i>

  (Fot. OSP KSRG Zagwiździe/ SIAZIA)

  W piątek 19 lutego na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 50 razy. Odnotowano 8 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 16 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 113 zastępów w sile 412 strażaków.


  W piątek wieczorem doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców osobówek.

  Chwilę po godzinie 21.00 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 45 w pobliżu miejscowości Jełowa przy przejeździe kolejowym. Z nieustalonych przyczyn kierowca Volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierujący z obrażeniami ciała został przekazany pod opiekę przybyłego na miejsce wypadku Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala.

  - W piątek o godzinie 23.03 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu . Początkowo miejsce zdarzenia miało być w Zagwiździu ale ostatecznie dotarliśmy do Wojszyna. Do akcji zadysponowano 2 zastępy OSP KSRG Zagwiździe i 1 zastęp z JRG nr 2 z Opola - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Zagwiździu.

  Zmienna, zimowa pogoda to zawsze wyzwanie dla kierowców. Błoto pośniegowe, wiatr i nocne przymrozki sprawiają, że nawet krótka trasa może być wymagająca. Dlatego apelujemy o ostrożność i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Kierowcy muszą zachować szczególną czujność zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych - to tam niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej padają ofiarą wypadków. Upewnijmy się również, że nasz samochód jest odpowiednio przygotowany do drogi. Stan techniczny auta wymiernie wpływa na nasze bezpieczeństwo.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-20 09:44:05 [83.10.70.*] id:1608509  
  Gaz: Napisał postów [4560], status [VIP] Reputacja
  Jaki kierowca,takie auto.

  Nick:
  Treść: