• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2050
  • Dodano: 2021-02-18 / 09:46
  • Komentarzy: 0

  Odpowiedzą za łamanie prawa drogowego

  Odpowiedzą za łamanie prawa drogowego

  (KPP Brzeg)

  Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas - kierowców. Dlatego wsiadając za kierownicę jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa drogowego. Niestety cały czas zdarzają się kierowcy, którzy rażąco łamią przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych. Pięciu takich wpadło w ostatnich dniach.

  Pierwszy z nich, stracił swoje uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę. 22-latek wpadł w sobotnie popołudnie w jednej z miejscowości w gminie Grodków. Funkcjonariusze nagrali wideorejestratorem jak mężczyzna znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Na wojewódzkiej 401, w terenie zabudowanym jechał 105 km/h. Podczas wtorkowej służby funkcjonariusze z brzeskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kolejnym kierowcom. Oni również w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.

  Z kolei 35-latek wpadł w niedzielę, na jednej z dróg w mieście. Tam podczas kontroli drogowej policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Wówczas postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia. Badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna za kierownicę swojego volkswagena wsiadł pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas szczegółowej kontroli, funkcjonariusze ujawnili przy nim kolejne kilka porcji marihuany.

  Natomiast w poniedziałkowy poranek podczas działań ukierunkowanych na trzeźwość kierowców, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli opla. Badanie na urządzeniu pokazało, że 50-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

  Kierowcy, którzy na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechali ponad 100 km/h stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. Natomiast za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków grozi do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Dodatkowo 35-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, grozi mu do 3 lat więzienia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".