• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4387
  • Dodano: 2021-02-14 / 18:11
  • Komentarzy: 0

  Pożar domu w Bielicach. Czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową

  Pożar domu w Bielicach. Czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową
   <i>(Fot. OSP Łambinowice )</i>

  (Fot. OSP Łambinowice )

  W wyniku pożaru doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w miejscowości Bielice w powiecie nyskim. Czteroosobowa rodzina w kilka godzin straciła dach nad głową.


  W niedzielę 14 lutego o godzinie 10.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Bielice w gminie Łambinowice.

  Do walki z ogniem zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki z JRG Nysa, OSP Bielice, OSP Łambinowice, OSP Włostowa, OSP Jasienica Dolna i OSP Korfantów.

  - Od razu po wyjeździe z remizy widać było ogromne kłęby dymu unoszące się nad wioską. Po dojeździe zastaliśmy cały dom w ogniu, na szczęście lokatorzy sami zdążyli opuścić budynek. Od początku były podawane 2 prądy w natarciu oraz 1 w obronie sąsiadującego budynku. W pobliżu zdarzenia znajdował się hydrant, więc na bieżąco zasilaliśmy samochody. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęliśmy rozbiórkę i przelewanie domu wodą. Na koniec wszystko dodatkowo zostało zlane pianą. Działania zakończyliśmy około godziny 15.00, a na budynek zużyliśmy około 20 ton wody. Niestety domu nie udało się uratować, uległ całkowitemu spaleniu. Bez dachu nad głową pozostała czteroosobowa rodzina - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Łambinowicach.

  Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".