• Wyświetleń: 1168
    • Dodano: 2021-02-14 / 17:42

Weegree przegrywa z liderem ligi

Opolanie spadli na miejsce poza fazą play-off

Mimo dobrej formy, podopieczni Rafała Knapa musieli uznać wyższość lidera ligi. Czarni Słupsk przedłużyli swoją passę bez przegranej w sezonie, natomiast przez przegraną Opolanie spadli poza czołową ósemkę.

Jednakże, Weegree AZS Politechnika Opolska postawiła na początku bardzo trudne warunki. Przez dłuższy czas tej kwarty to Opolanie prowadzili, nawet 16:13, jednakże gospodarze zdołali w ostatnich momentach odwrócić wynik na swoją korzyść i nakręceni końcówką tej części gry, wysoko pokonali Opolan w drugiej kwarcie, odskakując przed zmianą stron na 13 oczek przewagi.

Koszykarze Weegree próbowali nadrobić stracone punkty, jednakże Słupsk swoim doświadczeniem potrafił zneutralizować atuty przyjezdnych, nie pozwalając im na rozwinięcie skrzydeł. Jedynie ostatnia kwarta okazała zwycięska dla Opolan, lecz przewaga Czarnych była już zbyt duża, a ostatecznie wynik brzmiał 72:60, a porażka oznaczała dla podopiecznych Weegree spadek o jedną lokatę w tabeli