• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3202
  • Dodano: 2021-02-12 / 13:01
  • Komentarzy: 0

  Zderzenie na DW 901 w Zawadzkiem. Jedna osoba w szpitalu

  (Fot. OSP Zawadzkie)

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przed południem na Drodze Wojewódzkiej nr 901 w powiecie strzeleckim. Powodem zderzenia dwóch pojazdów było niedostosowanie jazdy do złych warunków panujących na drodze.


  Informacja o zdarzeniu drogowym w pobliżu miejscowości Zawadzkie w powiecie strzeleckim wpłynęła do służb ratunkowych w piątek 12 lutego o godzinie 10.36. Po dojeździe na miejsce, Kierujący Działaniami Ratunkowymi ustalił, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a jedna z osób biorących udział w zdarzeniu wymaga pomocy lekarskiej.

  - Kierująca samochodem marki Audi, prawdopodobnie w wyniku panujących na drodze złych warunków nie zdołała zatrzymać się wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wyjechała wprost przed nadjeżdżający od strony Zawadzkiego samochód marki Ford. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pojazdów pod kątem ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdziliśmy i na odłączeniu akumulatorów - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Zawadzkiem.

  W wyniku zdarzenia jedna osoba została odwieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Jeden zastęp straży z JRG w Strzelcach Opolskich, strażaków ochotników z OSP w Zawadzkiem, trzy patrole policji i dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

  Na czas działań służb ruch na DW901 odbywał się z utrudnieniami. Policjanci apelują o rozważną jazdę i uwagę na drogach.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".