• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2641
  • Dodano: 2021-02-12 / 18:18
  • Komentarzy: 0

  Świetna inicjatywa Klubu Biegowego Odra Opole. Zawodnicy Odry sprawdzają się w biegu

  Świetna inicjatywa Klubu Biegowego Odra Opole. Zawodnicy Odry sprawdzają się w biegu
   <i>(Fot. Sportoweopole)</i>

  (Fot. Sportoweopole)

  Biegacze z Klubu Biegowego Odra Opole połączyli treningi biegowe z przybliżaniem historii zawodników i działaczy Odry Opole. Oprócz zdjęcia ze wspólnego biegania, opisują sportową przeszłość osób związanych kiedyś oraz współcześnie z opolską piłką nożną.


  Do tej pory odbyło się 6 edycji spotkań. Na wspólnym treningu pojawili się Damian Ałdaś, Krystian Kowalczyk, Łukasz Ganowicz, Marcin Rogowski, Marcin Feć i Tomasz Copik. W sobotę 13 lutego o 11 zawodnicy Klubu Biegowego Odra Opole wyruszą spod mostu im. Ireny Sendlerowej z byłym znakomitym napastnikiem Odry - Józefem Żymańczykem.

  - Coś trzeba było zrobić, żeby się więcej działo. Tak pomyślałem, że byli zawodnicy Odry znikają, a ci, co ich nie śledzą to nie wiedzą co się potem z nimi dzieje. Zależało mi, aby dotrzeć do starszych zawodników, którzy byli związani z klubem, grali. Chodziło mi też o innych ludzi, działaczy wraz całym środowiskiem związanym z Odrą. Na tę chwilę przeprowadziliśmy 6 biegów, jutro pobiegnie z nami Józef Żymańczyk - mówi Marcin Hrycaj z Klubu Biegowego Odra Opole i pomysłodawca akcji.

  Biegacze podkreślają, że trening dostosowują do swoich gości. - Sami piłkarze są zadowoleni z tej inicjatywy, często teraz mają mniej do czynienia ze sportem. Chcemy im przypomnieć, że byli kiedyś sportowcami, a my dbamy o ich zdrowie, przypominamy ich historie miłośnikom piłki nożnej. Są wśród nas trenerzy, działacze, nie chodzi też o to, żeby koniecznie biegać, może to być spacer albo symboliczna akcja - dodaje Marcin Hrycaj.

  - Będziemy się starali popularyzować Odrę i nie tylko zawodników, ale również zawodników innych dyscyplin jak futsaliści, bokserzy czy sztangiści, którzy w jakiś sposób byli związani z Odrą Opole. Mamy nadzieję, że inicjatywa będzie trwała jak najdłużej, ponieważ chcemy pokazać, że koniec kariery sportowej to nie tylko zawieszenie butów na kołku - mówi Łukasz Wielichowski z Klubu Biegowego Odra Opole.

  Biegacze wyrażają nadzieję, że inicjatywa będzie trwała stale. - Na piątym treningu ,,Biegaj z Odrą" gościliśmy przesympatycznego Damiana Ałdasia. Z OKS Odra Opole S.A. popularny "Ałdi" związał się w styczniu 2015 roku. W barwach drużyny z Oleskiej rozegrał 51 meczów - 41 w III lidze, 1 w Pucharze Polski, 2 barażowe o II ligę, 7 spotkań rundy jesiennej II ligi oraz zdobył dla Odry 4 bramki. Na szóstym treningu pojawił się powracający z emigracji piłkarskiej Krystian ,,Kaka" Kowalczyk. Kaka zwykle grał na prawej obronie, ale również występował na drugim boku defensywy, a także na bokach w pomocy. Jest wychowankiem Czarni Otmuchów, potem był w AKS SMS Łódź, z której trafił do OKS Odra Opole S.A. - czytamy na stronie Klubu Biegowego Odra Opole.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".