• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1215
  • Dodano: 2021-02-11 / 16:12
  • Komentarzy: 1

  5 pomysłów na letnie wakacje w Austrii

  5 pomysłów na letnie wakacje w Austrii

  Austria kojarzona wszystkim głównie z bajecznymi Alpami oraz wyprawami na narty, ma również inne, równie piękne zakątki, które warto odwiedzić. Na pierwszym miejscu z pewnością jest Wiedeń, stolica kraju obfituje w monstrumentalne zabytki z bogatą historią. Największą zaletą w podróżowaniu do Austrii jest jej stosunkowo bliska odległość od naszego kraju. Szczególnie dla mieszkańców południa, skąd droga do stolicy wiedzie w dużej mierze przez autostradę i możemy ją pokonać np. z Cieszyna w 3 godziny z kawałkiem.  Planując wakacje, zdecydowanie warto zawitać w Austrii. Kraj ten nie musi być naszym głównym celem podróży, bowiem wybierając się w popularne, letnie kierunki - Włochy, Chorwację, Czarnogórę, tak czy inaczej przejedziemy przez Austrię. Więc gdyby tak doplanować do naszego urlopu zatrzymanie się na kilka nocy w tym miejscu - bez najmniejszego problemu zwiedzimy najatrakcyjniejsze miejsca, skąd dalej będziemy mogli wyruszyć do docelowego kurortu. Jeżeli szukasz niesamowitych pomysłów na urlop w Austrii to dobrze trafiłeś!


  5 pomysłów na letnie wakacje w Austrii


  Pomysł nr 1 - Wiedeń


  Decydując się na odwiedziny w Austrii, nie sposób pominąć największego miasta oferującego najbardziej spektakularne, zabytkowe budowle. Jest ich całe mnóstwo, dlatego warto zostać w stolicy przynajmniej 2 doby. Poniżej wymienimy 3 - naszym zdaniem najważniejsze atrakcje, jednak pełną listę miejsc wartych zobaczenia znajdziesz na https://nawakacje.eu/wieden-atrakcje/.


  Pałac Schönbrunn


  Najważniejsza atrakcja w mieście! A zarazem najwspanialsza rezydencja królewska w Europie, uwierzcie, zdjęcia nie oddają jej potęgi i niesamowitości. Odwiedza go ponad 2,5 miliona osób rocznie, więc to raczej mówi samo za siebie.Żeby spokojnie zwiedzić Pałac Schönbrunn i ogrody wraz z atrakcjami przyda się w tym miejscu zaplanować cały dzień.


  Katedra świętego Szczepana


  Duma i symbol Wiednia. To właśnie ta katedra jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń w stolicy. Prawdziwa gratka dla fanów sztuki barokowej i gotyckiej.


  ZOO we Wiedniu


  To właśnie we Wiedniu znajduje się najstarsze ZOO na świecie! Ogród zoologiczny został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miejsce, którego nie sposób ominąć, zwiedzając stolicę Austrii.


  Pomysł nr 2 - Salzburg


  Twierdza Hohensalzburg


  Jest to jeden z największych zamków średniowiecznych w Europie, mieści się na wzgórzu Festungsberg, nad miastem. Turyści masowo zwiedzają ten zamek-fortecę.


  Stare Miasto w Salzburgu


  Nazywane miastem Mozarta. Niesamowite i obłędne, zapierające dech w piersiach zabytki. Spacer starym miastem to konieczność podczas letnich wakacji.


  Klasztor św. Piotra w Salzburgu


  Ten zabytek jest najstarszym, do dziś istniejącym klasztorem benedyktynów na terenie niemieckojęzycznym. Jego założycielem był święty Rupert.


  Pomysł nr 3 - Hallstatt


  To miejsce to przepiękna, malownicza miejscowość położona w górnej Austrii. Te perfekcyjne alpejskie miasteczko istny raj dla pasjonatów fotografii. Takich pięknych widoków długo nie zapomnisz.


  Pomysł nr 4 - Innsbruck


  To również przepiękne miasteczko, dawna stolica Tyrolu. Chyba najlepszą atrakcją tego miasta jest Nordkettenbahnen, czyli kolej linowa. Możemy się nią dostać praktycznie z centrum wprost do górskich, alpejskich ostęp.


  Pomysł nr 5 - Rejs po Dunaju


  Spoglądanie na Wiedeń z pokładu statku to również nie byle jaka atrakcja. W przyjemny i nie męczący sposób poznasz stolice, a przy tym możesz również przypłynąć kanałem Dunajskim.


  Więcej informacji o atrakcjach znajdujących się w Austrii przeczytacie pod tym adresem.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-14 22:05:02 [5.60.81.*] id:1608307  
  coolerr: Napisał postów [12847], status [VIP] Reputacja
  Pomysł numer 6 Śladami Adolfa..

  Nick:
  Treść: