• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1272
  • Dodano: 2021-02-08 / 19:48
  • Komentarzy: 2

  Pieniądze dla organizacji pozarządowych na kulturę i sport

  (Fot. UMWO)

  2 miliony 400 tysięcy złotych na dwa tegoroczne konkursy w dziedzinie sportu, 300 tysięcy na inicjatywy kulturalne zaplanowane na pierwsze półrocze tego roku i 200 tysięcy złotych na inicjatywy związane z rocznicą III Powstania Śląskiego - to dzisiejsze decyzje zarządu województwa w sprawie ogłoszenia nowych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych.


  W pierwszym półroczu tego roku w zarząd województwa ogłosił pierwszy konkurs na inicjatywy w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Przeznaczono na ten cel 300 tysięcy złotych.

  Będziemy czekali na pomysły inicjatyw mających na celu rozwijanie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, promujących twórców związanych z regionem, realizujących projekty artystyczne na rzecz mieszkańców Opolszczyzny, organizację w regionie imprez kulturalnych pod ogólnym hasłem "Kultura dla rodziny". To także pieniądze na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, promocję i wspieranie rozwoju kultury mniejszości narodowych i etnicznych czy wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów.

  - To pierwszy konkurs w tym roku, drugi zostanie ogłoszony w drugim półroczu i tam przewidziano do podziału kolejne 400 tysięcy złotych - informuje wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca. Dla organizacji sportowych i okołosportowych przewidziano dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy wspierania drużyn gier zespołowych i sportów motorowych, uczestniczących w rozgrywkach sportowych na poziomie ponadregionalnym.

  - Tutaj do podziału jest 1 200 000 zł - to znaczący wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy to na ten cel zarząd przeznaczył 500 tysięcy złotych - podkreśla marszałek Andrzej Buła. - Ubiegły, covidowy rok był niezwykle ciężki dla klubów sportowych, wiele z nich straciło sponsorów, stąd nasza decyzja, by zwiększyć pulę na ten konkurs, by kluby nie traciły swojego poziomu - mówi marszałek. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na wspieranie udziału w zawodach sportowych oraz wspieranie organizacji zawodów, rozgrywek i imprez sportowych w województwie opolskim.

  Drugi konkurs dotyczy wsparcia liderów systemu sportu młodzieżowego i najważniejszych wydarzeń sportowych. Chodzi tu m.in. o wspieranie szkolenia sportowego, szkolenia kadr trenerskich, instruktorskich i sędziowskich, wspieranie udziału w zawodach sportowych i samej organizacji takich zawodów i imprez sportowych w regionie oraz upowszechnianie kultury fizycznej w różnych środowiskach i grupach społecznych. W tym konkursie do podziału jest również kwota 1 200 000 zł .

  Termin naboru projektów do wszystkich ogłoszonych konkursów mija 1 marca br. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej https://bip.opolskie.pl/typy-tresci/otwarte-konkursy-ofert/ .

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-09 17:12:39 [185.117.85.*] id:1608116  
  jarekzopola: Napisał postów [1121], status [stały bywalec] Reputacja
  pawlowicz dajcie aby sie kultury nauczyla

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-02-09 17:21:52 [185.127.20.*] id:1608118  
  Pedro: Napisał postów [8908], status [VIP] Reputacja
  Za późno żeby to coś kultury nauczyć...