• Wyświetleń: 1090
    • Dodano: 2021-02-07 / 11:38

Weegree wygrywa w derbach Opolszczyzny!

Jest to druga wygrana w tym sezonie nad Pogonią Prudnik

"Derby rządzą się swoimi prawami" - jest to najczęściej spotykane stwierdzenie wielu relacji pomeczowych spotkań drużyn z jednego miasta czy rejonu. Niewątpliwie pasuje to i również do derbów Opolszczyzny w 1 lidze koszykówki, które rozgrywają się między AZS-em Politechniką Opolską a Pogonią Prudnik. W tym sezonie, regułą tego twierdzenia jest to, że Opolanie wychodzą z tych potyczek zwycięsko.

To, że podopieczni Rafała Kanapa ostatnio są w dobrej formie, potwierdziła już pierwsza kwarta spotkania. Defensywa z Prudnika była bezradna wobec bardzo skutecznych zawodników Weegree, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku po 10 minutach, gdzie gospodarze mieli aż czternaście punktów przewagi. Również w drugiej odsłonie, gracze byłego szkoleniowca Opolan, Dominika Tomczyka, nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi akademikami. Do przerwy na tablicy świetlnej rezultat brzmiał 47:29 i nic nie zapowiadało odwrócenia losów meczu.

Po zmianie stron goście mozolnie wzięli się za odrabianie strat, jednakże ich zrywy to było za mało na dobrze dysponowanych gospodarzy. Do ostatniej części gry, Opolanie podeszli już z dużą pewnością siebie, przez co pozwolili sobie na parę błędów, jednak w ostatecznym rozrachunku, Pogoń musiała uznać wyższość Weegree 79:65, a Opolanie mogą cieszyć się z powrotu do pierwszej ósemki w tabeli, natomiast zawodnicy z Prudnika osiadają czternastą lokatę.