• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1360
  • Dodano: 2021-02-06 / 17:27
  • Komentarzy: 2

  Osadzeni zbudowali karmniki dla ptaków. Trafiły do Domu Dziecka w Sowczycach

  Osadzeni zbudowali karmniki dla ptaków. Trafiły do Domu Dziecka w Sowczycach

  (zdjęcia: st.szer. D.Boduszek )

  Dzięki pomysłowi wychowawcy ds. kulturalno-oświatowych, osadzeni z sierakowskiej jednostki w ramach zajęć z rękodzieła przygotowali karmniki dla ptaków.


  Wspaniałą pomysłowością i zdolnościami wykazali się skazani z Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim. Dzięki pomocy wychowawcy, osadzeni wykonali piękne karmniki dla ptaków.

  - Karmniki wraz z karmą zostały przekazane podopiecznym Domu Dziecka w Sowczycach. Dzięki przekazanym karmnikom dzieci pomogą przetrwać ptakom zimę i będą mogły też obserwować naszych "mniejszych braci" - poinformował kpt. Patrzykowski z sierakowskiego Zakładu Karnego.

  Zakład Karny w Sierakowie Śląskim obchodził ostatnio swoje 7-lecie. Na początku był to Oddział Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych w Przywarach, następnie Oddział Zewnętrzny Przywary Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich. A od 1 stycznia 2014 roku funkcjonuje jako Zakład Karny w Sierakowie Śląskim i obecnie jest to najmłodsza jednostka penitencjarna w Polsce. W 2017 roku oddano halę produkcyjną wybudowaną w ramach programu "Praca dla więźniów".

  Przydomek Przywar pochodzi od nazwy przysiółka, na terenie którego znajduje się jednostka. Administracyjnie jest to miejscowość Sieraków Śląski, gmina Ciasna, powiat lubliniecki, województwo śląskie. Jednostka jest zakładem typu półotwartego, przeznaczona dla mężczyzn, recydywistów penitencjarnych. Pojemność zakładu wynosu 624 miejsca. Działa w strukturach Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Opolu. Służbę pełni w niej 138 funkcjonariuszy, zatrudnionych jest 4 pracowników cywilnych. I to ludzie są największą wartością tej jednostki.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-02-07 08:48:54 [5.173.113.*] id:1607975  
  kanclerz: Napisał postów [4900], status [VIP] Reputacja
  I bardzo fajnie,że coś Ci ludzie robią a nie tylko gapią się w TV , siłownia i "luksusowe" wczasy.Brawo wychowawca za pomysł,brawo osadzeni za realizacje.

  Nick:
  Treść:
  2021-02-07 08:36:53 [83.30.80.*] id:1607970  
  azam: Napisała postów [544], status [rozpisany/na] Reputacja
  Jeden karmnik dla mnie poproszę. :)

  Nick:
  Treść: