• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2594
  • Dodano: 2021-02-05 / 13:59
  • Komentarzy: 0

  14 zastępów straży gasi pożar w firmie Neapco w Praszce. Ewakuowano 31 osób

  14 zastępów straży gasi pożar w firmie Neapco w Praszce. Ewakuowano 31 osób

  (Fot. Ratownictwo Opole)

  Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, z zakładu w Praszce samodzielnie ewakuowało się 31 pracowników. Na miejscu zdarzenia trwają działania straży.


  W piątek 5 lutego o godzinie 11:31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lakierni na terenie firmy Neapco przy ulicy Kaliskiej w Praszce.

  - Zgłoszenie dotyczyło pożaru lakierni. Na miejsce zadysponowano zastępy z zakładowej OSP Neapco Praszka, ale także pobliskie OSP i PSP. Łącznie na miejscu zdarzenia działa 14 zastępów straży, w tym grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie i grupa operacyjna opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Na tę chwilę działaniami kieruje Komendant Powiatowy w Oleśnie. Ustalono, że w lakierni doszło do pożaru pyłu stalowego instalacji odpylania śrutownika. Działania były prowadzone przy użyciu agregatów i gaśnic proszkowych. Nie było osób poszkodowanych, a z zakładu przed przybyciem służb ewakuowało się 31 osób - informuje mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

  Około godziny 12.00 strażacy zlokalizowali źródło zadymienia i pożar został opanowany. Teraz strażacy wyciągają pozostałości z filtrów i trwa proces dogaszania.

  Na tę chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia, nie znane są też rodzaje strat. Po zakończeniu działań straży, przyczyny i okoliczności zdarzenia będą ustalać policyjni biegli.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".