• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3726
  • Dodano: 2021-02-04 / 20:01
  • Komentarzy: 0

  Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w opolskim przedszkolu

  Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w opolskim przedszkolu

  (Fot. Archiwum)

  Kolejna grupa dzieci w opolskiej placówce oświatowej została skierowana na kwarantannę po tym, jak zakażenie wirusem Sars-Cov-2 potwierdzono u nauczycielki.


  Na covid-19 zachorowała nauczycielka z Publicznego Przedszkola nr 3 przy ulicy Strzelców Bytomskich w Opolu. W związku z zakażeniem grupa 20 dzieci w wieku 4 lat została skierowana na kwarantannę. Okres ochronny grupy przedszkolnej potrwa do 12 lutego 2021 roku.

  Przypomnijmy, że dwa dni temu zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy przedszkola nr 20 w Opolu. W związku z tym, że osoba ta pracowała z dziećmi - na kwarantannę skierowano 37 dzieci z dwóch grup przedszkolnych. W zeszłym tygodniu zakażenia koronawirusem potwierdzono w PSP15, PSP24, przedszkolu nr 44 oraz w szkole i w przedszkolu katolickim.

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 6 496 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 138 w województwie opolskim. Warto dodać, że od przyszłego tygodnia ruszą szczepienia dla nauczycieli, co potwierdził na dzisiejszej konferencji szef Kancelarii Premiera.

  - W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie w szkołach, przedszkolach i żłobkach" - zapewnił Michał Dworczyk, podczas czwartkowej konferencji. Nauczyciele oraz pracownicy przedszkoli i żłobków mogą zgłaszać się do rejestracji od poniedziałku 8 lutego.

  Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów przekazał na konferencji prasowej również, że w sobotę 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca - ok. 120 tys. dawek.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".