• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1190
  • Dodano: 2021-02-03 / 11:29
  • Komentarzy: 0

  2 miliony 300 tysięcy złotych dla organizacji sportowych. Rozdzielono fundusze

  2 miliony 300 tysięcy złotych dla organizacji sportowych. Rozdzielono fundusze
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W Urzędzie Marszałkowskim województwa opolskiego rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez zarząd województwa na działania dotyczące współpracy interdyscyplinarnej środowisk sportowych w 2021 roku.


  Zostały dziś podpisane umowy z beneficjentami - w ramach tych umów Zarząd Województwa Opolskiego przekazał organizacjom 2 miliony 300 tysięcy zł - to o 300 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym. W nowej perspektywie finansowej sport pojawia się jako obszar który będzie mógł być finansowany z funduszy europejskich.

  - Sport jest tą dziedziną, która bez środków publicznych nie jest w stanie funkcjonować. Zdajemy sobie sprawę że każdy miesiąc bez możliwości trenowania to miesiąc stracony. Postanowiliśmy zwiększyć znacząco kwoty finansowania sportu. W roku olimpijskim liczymy na to, że wyniki sportowe będą porównywalne jak do tej pory ale liczymy na więcej - mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

  - Chcę pogratulować wszystkim sportowcom wyników. To w większości wychowankowie środowiska, którzy reprezentują województwo opolskie. Sport w tej dobie potrzebuje wsparcia, a nie było łatwe znalezienie środków w dobie kryzysu. Tym, którzy mają szansę na udział w olimpiadzie to trzymamy za nich kciuki - mówi Janusz Trzepizur przewodniczący sejmikowej komisji zajmującej się m.in. sportem.

  Marszałek Andrzej Buła wspomina także, że niedługo w ramach sportowego wsparcia będzie można starać się o modernizację obiektów sportowych przy szkołach. Finansowanie może objąć nawet 70 obiektów w województwie opolskim, a nabór wniosków wystartuje na przełomie kwietnia i maja.

  Pieniądze podzielone przez zarząd przeznaczone są na sport akademicki, szkolny i organizację sportu przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Zadania, które otrzymały dotację to:

  Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na zadanie pn. "Opolskie Biuro Związków Sportowych" - 1 530 000 zł (dotacja w 2020 r. 1 230 000 zł ) ;

  Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na zadanie pn. "WZ LZS współpracuje interdyscyplinarnie" - 260 000 zł (dotacja w 2020 r. 250 000 zł );

  Akademicki Związek Sportowy Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej na zadanie pn. "Upowszechnianie kultury fizycznej w środowisku akademickim Opolszczyzny poprzez wsparcie szkolenia sportowego oraz zarządzania i wymiany informacji klubów sportowych" - 360 000 zł (dotacja w 2020 r. 340 000 zł );

  Szkolny Związek Sportowy "Opolskie" na zadanie pn. "Igrzyska Szkół - szkolne rozgrywki wojewódzkie w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego szkół na terenie województwa opolskiego, oraz dofinansowanie udziału szkół w finałach krajowych" - 150 000 zł (dotacja na tym samym poziomie co w roku ubiegłym).

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".