• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1463
  • Dodano: 2021-01-31 / 20:49
  • Komentarzy: 0

  Pożar stodoły w powiecie nyskim. W akcji 7 zastępów straży

  (Fot. OSP Łambinowice)

  Ogień pojawił się w nocy w stodole w gminie Łambinowice. W środku pomieszczenia zaparkowany był samochód. Pożar wezwał do gotowości 7 zastępów straży pożarnej.


  W nocy z soboty na niedzielę przed godziną 1:00 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się ognia w stodole w miejscowości Wierzbie.

  - Po dojeździe na miejsce zastaliśmy całą stodołę w ogniu. Budynek, który znajdował się obok był opuszczony, jednak stodoła była na tyle blisko, że musieliśmy działać w obronie opuszczonego domu. Po chwili dojeżdżały kolejne jednostki. Działania trwały około dwóch godzin - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP w Łambinowicach.

  Na miejsce zadysponowano po dwa zastępy straży pożarnej z JRG Nysa, OSP Łambinowice, OSP Jasienica Dolna i jeden zastęp z OSP Korfantów. W wyniku pożaru doszczętnie spłonął samochód osobowy marki volkswagen golf oraz drewniana konstrukcja dachowa stodoły. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie - na szczęście na skutek zdarzenia nikomu nic się nie stało.

  Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia badają policyjni biegli.

  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".