• Wyświetleń: 1740
    • Dodano: 2021-01-29 / 10:37

AliBaba Team Opole odpadł z futsalowego Pucharu Polski

Szybko niestety zakończyła się ogólnopolska przygoda w Pucharze Polski w futsalu Alibaby Team Opole. Zwycięzcy wojewódzkiej rywalizacji, którzy w finale zostawili na pokonanym polu Ząbkowski Niemodlin (7:5), musieli uznać wyższość drużyny 1-ligowej AZS AWF Wrocław, przegrywając 1:3 na parkiecie w Stegu Arena Opole.

To spotkanie wcale nie musiało się tak źle ułożyć dla Opolan. Rywalizacja była bardzo wyrównana obie ekipy tworzyły sobie obiecujące okazje, lecz to goście wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Po szóstym faulu, rzut karny na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy pewnie wykorzystał Marcin Gołębiowski, umieszczając piłkę w lewy górny róg bramki.

Po zmianie stron, nadal można było oglądać bardzo wyrównane widowisko. Szczególnie na pochwały zasługiwała gra defensywna, którzy starali się niweczyć zamiary rywali. To przyniosło swój skutek w 30 minucie, gdzie Bartłomiej Zboch czubkiem buta wyrównał stan meczu. Niestety, to podrażniło ambicję rywali, którzy rzucili wszystkie siły do ataku i to przyniosło oczekiwany skutek, gdyż już trzy minuty później ponownie na prowadzenie Wrocławian wyprowadził Patryk Ledwoń, a wynik ustalił Dominik Duda