• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3100
  • Dodano: 2021-01-30 / 08:30
  • Komentarzy: 0

  WOŚP: Co się będzie działo w Opolu?

  (Fot. Archiwum)

  (Fot. WOŚP Opole)

  "Rozkład Jazdy" tegorocznego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zupełnie inny niż wydarzenia, które pamiętamy z lat ubiegłych. Wolontariusze będą kwestować na ulicach ale koncerty czy licytacje odbędą się tylko w sieci.


  W niedzielę 31 stycznia o godzinie 9.00 na opolskie ulice wyjdzie prawie trzystu wolontariuszy, którzy oprócz standardowych puszek i serduszek, które będą wręczane "do ręki", będą mieli tzw. zestaw wolontariusza, czyli maseczki, odkażacze do rąk, flagi i smycze. Kwestujący będą obdarowywać hojne osoby także zimnymi ogniami, które będzie można wspólnie odpalić o godzinie 20.00 w ramach "Światełka do nieba".

  O godzinie 12.00 staruje 9. Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą". Na trasie, w miejscach kolizyjnych z innymi uczestnikami ruchu, będą znajdować się osoby, które zadbają o bezpieczeństwo biegaczy. O godzinie 12.00 na Placu Wolności zostanie uruchomiony punkt pomiaru czasu. Od tego momentu można wyruszać na indywidualną trasę biegu - można to zrobić w dogodnym momencie przez kolejne trzy godziny, czyli do godz. 15.00, kiedy zamknięty zostanie punkt pomiaru czasu.

  Wolontariuszy spotkacie także na terenie centrów handlowych i w autobusach MZK. Dodatkowo zachęcamy do udziału w wydarzeniach online towarzyszące 29. Finałowi WOŚP:

  - o godz. 15:00 - Z sercem i głową twórz kolorowo (plastyka, teatr, kulinaria, eksperymenty, gry planszowe)
  - o godz. 17:00 - koncert Młodych Talentów (Anna Malek, Monika Morka, Michał Bober, Jędrzej Skiba, Łukasz Szuba).

  Licytacje trwają cały czas w serwisie Allegro. Wszystkie oferty wystawione na aukcje Allegro znajdziemy pod linkiem.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".