• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 736
  • Dodano: 2021-01-29 / 11:17
  • Komentarzy: 1

  WOŚP: Dziś ostatni dzień na odebranie pakietów na bieg i pakietów wolontariuszy

  WOŚP: Dziś ostatni dzień na odebranie pakietów na bieg i pakietów wolontariuszy
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  To ostatni dzień, kiedy chętni do pomocy przez bieganie mogą odebrać zakupione pakiety na niedzielny 9. bieg "Policz się z cukrzycą" w Opolu. Ostatnią chwilę na dokonanie formalności mają też opolscy wolontariusze.

  W niedzielę 31 stycznia 2021 na całym świecie ponownie głośno zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Pieniądze zebrane w 29. Finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

  Już o godzinie 9:00 na opolskie ulice wyjdzie prawie trzystu wolontariuszy, którzy oprócz standardowych puszek i serduszek, będą mieli tzw. zestaw wolontariusza, czyli maseczki, odkażacze do rąk, flagi i smycze oraz...zimne ognie, które będą rozdawane darczyńcom w zamian za coroczny happening "Światełko do nieba".

  W trakcie 29. Finału WOŚP odbędzie się także 9. Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą", choć w nieco zmienionej formule. Nie będzie tradycyjnego biura zawodów - nadane numery startowe zapisani biegacze mogą odbierać z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu przy ul. Strzelców Bytomskich 1 w dniach 27 - 29 stycznia, w godzinach od 14:00 do 20:00.

  31 stycznia trasa biegu zostanie oznakowana taśmami. Na trasie, w miejscach kolizyjnych z innymi uczestnikami ruchu, będą znajdować się osoby, które zadbają o bezpieczeństwo biegaczy. O godzinie 12.00 na Placu Wolności zostanie uruchomiony punkt pomiaru czasu. Od tego momentu można wyruszać na indywidualną trasę biegu - można to zrobić w dogodnym momencie przez kolejne trzy godziny, czyli do godz. 15.00, kiedy zamknięty zostanie punkt pomiaru czasu.

  Drugi punkt pomiaru będzie działał przy parkingu pod Narodowym Centrum Polskiej Piosenki (META) do godz. 15.30. Każda osoba, która dotrze do mety i będzie miała przypięty w widocznym miejscu numer startowy, otrzyma medal za pokonanie trasy oraz zestaw gadżetów ufundowane przez sponsorów.

  Wyniki zostaną opublikowane na stronie Otworzy się w nowym okniewww.ZmierzymyCzas.pl do godz. 20:00.

  Piątek 29 stycznia to również ostatni dzień, kiedy swoje pakiety (puszki, identyfikatory) mogą odbierać wolontariusze. Wszelkie informacje oraz obowiązujące harmonogramy znajdują się na Facebooku opolskiego Sztabu WOŚP.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-01-29 18:04:48 [37.248.210.*] id:1607632  
  Król Forum: Napisał postów [1300], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Dziady

  Nick:
  Treść: